Rüyada Arı Soktuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu | Süper Fırsatlar

Rüyada Arı Soktuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada arı soktuğunu görmek hem maddi hem manevi anlamda kişinin yükseliş yaşayacağının ispatıdır. Rüya sahibinin maddi olarak kalkınması, parasına para katması söz konusudur. Hem fakir hem zengin insanlar için maddi başarı sağlamasının yanında manevi anlamda Allah’a yaklaşmayı sağlar. Büyük İslam alimlerinden Cafer-i Sadık (r.a.) rüyada arı sokması konusunda şöyle der: Bir kişi rüyasında arı görürse hem bu dünyası hem ahireti güvence altında demektir. Kişinin günahları affedilir. İbadette samimiyeti artar.

Rüyada Arı Tarafından Kovalanmak

Rüyada arıdan kaçmak kötü bir şekilde yorumlanır. Rüya sahibi için gerçek hayatında bir sürü tehlike vardır. O sebeple bu tarz rüyalar uyarıcı vasfı olan rüyalar arasına girer. Başka bir yoruma göre; kişi rüyasında arıdan kaçıyorsa o kişinin aile bağları zayıflar, sevdikleriyle arası açılır.

Yine başka bir tabir olumsuz bir şekilde şöyle der: Kişi zor duruma düştüğü zamanlarda bile yardım isteyecek kimseyi bulamaz. Herkes ondan nefret edecektir.

Rüyada arabaya bindiğini görmek ne anlama gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Eşek Arısı Görmek

Rüyada eşek arısı tarafından sokulmak olumsuz bir şekilde tabir edilir. Kişi gördüğü rüyada eşek arısından kaçıyorsa, onun yüzünden canı yanıyorsa gerçek hayatta da acı çekecek demektir. Eşek arısı rüya sahibinin aile ve akrabalık bağlarının zayıflamasına, yakınları tarafından dışlanmasına ve çok üzülmesine delalettir.

Rüyada Bal Görmek

Rüyada bal yemek dedikoduya delalet eder. Kişinin arkasından konuşanların varlığına işaret eder. Rüya sahibinin her ne kadar yüzüne gülen, dostu geçinen insan varsa çoğu onun gıybetini yapıp başkalarının yanında onu çekiştirirler. Bu sebeple rüya bir uyarıcıdır.

Ancak bazı tabirler rüyada arı sokması konusunda daha olumlu şeyler söyler. Bekar bir erkeğin varlıklı bir kadınla izdivaç yapacağına delalet olabilir. Yine başka bir yorum helal kazanca, bol rızka işaret eder. Kişinin uzak bir akrabasından ona kalacağı mal ve mülke delalet ettiğini söyleyen tabirler de vardır.

Rüyada Arı Kovanı Görmek

Rüyada arı kovanı gören kimse uzun süredir kafasına taktığı sıkıntılardan kurtulur. Kalbi ferahlar. Kişi mesleki anlamda yüksek mertebelere gelecek demektir. Başka bir tabir de bu konuda şöyle der: Eğer rüyasında arı kovanı gören, onu ziyaret eden kimseler varsa bilsinler ki her işleri yolunda gidecektir. Allah’ın koruması altına geçecekler. Maddi ve manevi yükselme devrine giriş yapacaklardır.

Kişi rüyasında arı kovanına girip çıkan arılar görürse gerçek hayatta maddi zorluk çekmez ve bol kazanca sahip olur.

Arı kovanının içerisinden herhangi bir şey çıkarmaya çalışanlar yakınlarına zarar vereceklerdir. Başka bir alimin yorumu şöyledir: Kişinin rüyasında arı kovanından bir şeyler aşırması aslında ne kadar sahtekar ve hilebaz olduğunu gösterir.

Rüyada Arı Öldürmek

Rüyasında arı öldüren kimsenin gerçek hayatında işleri pek yolunda gitmez. İşleri bozulabilir. Yakınlarıyla arası açılabilir. İbn-i Sirin (r.a.)’ göre; arı görmek alçak karakterli kimseye delalettir.

Başka bir yoruma göre; rüyasında arı gören, öldüren kişiler düşmanlarını alt ederler. Bekar olanlara hayırlı bir kısmet bulunur. Evlilerin hayırlı evlatları olur.

Görüldüğü gibi hem olumlu hem olumsuz birçok tabir mevcuttur. Kişinin rüyasındaki detayları hatırlayarak kanaatini getirmesini gerekir.

Rüyada Arı Sürüsü Görmek

Rüyada arı topluluğu görmek güzel bir şekilde tabir edilir. Kişinin üzüntülü ve dertli günlerinin bittiğine, onların yerini neşenin ve mutluluğun aldığına işaret eder. Rüyasında bal arısı topluluğuyla bir araya gelen kişinin evine bereket yağar.

Başka bir yoruma göre; rüyada arı sokması görenler veya arı sürüsü içinde kalanlar bekar ise hayırlı bir evlilik yaparlar.  


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir