Rüyada Akrep Soktuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu | Süper Fırsatlar

Rüyada Akrep Soktuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada akrep soktuğunu görmek kişiden kişiye ve rüyadan rüyaya değişen bir olgudur. Birçok alim bu konuda fikir belirtmiştir. Rüya tabircilerinden İmam Nablusi (r.a.) bu konuda şöyle der: Rüyasında akrep gören kişinin düşmanları kendi tuzaklarına düşeceklerdir.

Rüyada akrep sokması hem hayırlı hem şer olarak yorumlanır. Üstelik kadından erkeğe, bekardan evliye ve fakirden zengine kadar birçok kişi için farklı anlamlara gelmektedir.

Rüyada Elbisede Akrep Görmek

Rüyasında elbisesinde akrep çıkmak ürkütücü olarak görülür. Yorumu da en az kendi kadar korkunçtur. En başta evli ve çocuk sahibi insanlar için bir uyarı niteliğindedir. Evlatlarının hayırsız olmasına, saygısız ve yalancı olduğuna delalet eder. Küçük çocukları varsa büyüdüğünde belirtilen kılığa gireceklerdir. Bu yüzden onları yalandan, iftiradan ve her türlü kötülükten koruyarak yetiştirmek gerekir. Rüyanın analık ve babalık için bir uyarıcı vasfı vardır.

Rüyada soğan yediğini görmek ne anlama gelir? Bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Rüyada Evde Akrep Görmek

Rüyada evinde akrep çıkması uyarıcı niteliktedir. Rüya sahibini etrafındaki düşmanlara karşı uyarır. Evin koltuğunda görülen akrep iş yerinde rüya sahibinin yerine geçmek isteyenleri temsil eder.

Başka bir yoruma göre evin herhangi bir yerinde akrep görülmesi ev sahibinin malının zekatını ve sadakasını vermediğine delalettir. Bu sebeple en kısa sürede rüya sahibi malının ve mülkünün fitresini ve zekatını vermelidir.

Başka bir tevile göre; rüyasında kendi evinde bir sürü akrep gören kişinin bir seyahate çıkacağına ve hayatının değişeceğine delalet eder.

Rüyada Farklı Renklerde Akrepler Görmek

Rüyada renk renk akrepler birçok mesaj barındırırlar. Mesela; rüya sahibinin gördüğü akrebin rengi siyah veya koyu tonlarında bir renkse düşmanları kadındır. Şayet akrep çok açık renkli ise yakınında bulunan ve onun kötülüğünün isteyen düşmanları erkektir.

Rüyada akrep sokması ile ilgili başka bir yorum akreplerin cinsiyetlerinin de çok mühim olduğunu söyler. Görülen akrep kadın ise rüya sahibinin tüm aile üyeleri büyük bir tehlike altındadır. Kendilerini korumaları gerekir. Şayet rüyayı gören kişi akrebin erkek olduğunu fark ederse kendisi bir düşmanından büyük bir zarar görecektir.

Rüyada Ezerek Akrep Öldürdüğünü Görmek

Rüyada eze eze akrep öldürmek düşmana ve art niyetli kişilere işarettir. Rüya sahibi onlara karşı uyanık olmalı her daim pusuda beklemelidir. Yoksa kendisi ve ailesi geri dönüşü olmayan bir yola girebilirler. Büyük zararlar görebilirler.

Bir yorum rüyayı gören kişinin herhangi bir düşmanıyla sözlü veya kavga edecek bir şekilde mücadele edeceğini bildirir. Kişi çıplak ayağıyla akrebi eziyorsa fazla zarar görmez. Şayet ayağında ayakkabı varsa burnu bil kanamadan bu mücadeleden sıyrılır.

Rüyada Bir Sürü Akrep Görmek

Rüyada akrep kalabalığı düşman ordusuna işaret eder. Kişinin iş hayatında veya özel yaşamında onu bekleyen birçok düşmanı vardır. Eğer bu akrep sürüsü rüya sahibinin etrafını çevirmişse maalesef onun için hapis ve özlem yakındır.

İmam-ı Gazali (r.a.) bu konuda şöyle der: Rüyasında akrep sürüsüyle karşılaşan kişi onlara karşı dik durabilmişse gerçek hayatındaki düşmanlarını alt edecek demektir. Şayet aksi bir durum yaşanmışa kişinin düşmanlarına mağlup geleceği anlaşılır.

Rüyada Akrep Yaktığını Görmek

Rüyada akrep yakmak kişi için oldukça hayırlıdır. Gündelik yaşamındaki kötü insanlardan ve düşmanlardan kurtulacağına delalet eder.

Bir yoruma göre; rüyasında akrep öldürdüğünü gören kimsenin işleri rast gider. Bir yolculuğa çıkabilir.

Rüyada akrep sokması ve akrep yakması ile ilgili başka bir tevil şöyledir: Akrebi sopayla, taşla, vb. öldüren kişilerin gurbette ise memleketlerine döneceğine delalet eder.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir