Öne Çıkanlar Kedi maması Bebek Maması Süpürge

Rüyada Kendini Çıplak Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

İnsanın rüyasında çıplak olduğunu görmesi insanın bir ayıbının olduğunu ve bu ayıbı saklamaktan dolayı artık yorulduğunu gösterir. Çıplaklık genellikle utanma duygusu ile örtüşür. Buna göre örneğin şayet bir erkek rüyada kendisinin çıplak olduğunu görürse bu durumda geçmişte yaptığı bir hatasının ortaya çıkmasından korkuyor anlamına gelir. Diğer yandan bir kadın kendisinin çıplak olduğunu riyada görürse bu durum da kadının eşinden veya ailesinden bir sıkıntısını veya üzüntüsünü saklıyor anlamına gelir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; evli bir insan kendini rüyada çıplak şekilde görüyorsa eşinde gizli bir şey yapmıştır ve bu durum yakın zamanda ortaya çıkacaktır. Diğer yandan unutulmamalıdır ki bazen bir ayıbın ortaya çıkması onun saklanmasından çok daha hayırlıdır. Şüphesiz ki Allah her işin bir kolayını verir. Kendini çıplak görmek şayet bekar bir insanın başına gelmişse de  bu durumunda bu kişinin işsiz veya parasız kalabileceği ve dikkatli olması gerektiği manası çıkarılır.

Rüyada Çıplak Halde Koşmak

İnsanın rüyasında kendisini çıplak koşarken görmesi dünyevi hayatta taşıdığı yüklerin kendisine ağır geldiği anlamına gelir. Bu durum aynı zamanda kişinin sıkıntılarını yakınları ile paylaşmaktan çekinmemesi gerektiği manasına gelir. Bu rüya aynı zamanda yakın arkadaş edinme manası da taşır.

Rüyada Yakınlarının Yanında Çıplak Kalmak

İnsanın rüyasında kendisini akrabalarının yanında çıplak görmesi akrabalardan geçmiş bazı sebeplerden dolayı utandığı veya onlara bir sebepten kızgın olduğu ama bunu onlara söyleyemediği anlamına gelir.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; insanın akrabalarının yanında çıplak kalması onlardan bir yardım veya affedilme beklediğinin göstergesidir.

Rüyada kanepe görmek ne anlama gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada İş Arkadaşlarının İçinde Çıplak Kalmak

İnsanın rüyasında kendisini iş yerinde çıplak görmesi iş yerinde bir hata veya kusur işlediği ve bunun için korktuğu anlamına gelir. Kendini çıplak görmek iş yerinde meydana gelmişse aynı zamanda bu rüya bazen kişinin iş yerinde yükselmek için başkalarını görmezden gelmesi gerektiğinin de göstergesidir.

Rüyada Çıplak Halde Yüzmek

İnsanın rüyasında kendisini çıplak yüzerken görmesi insanın şayet hasta ise şifa bulacağı veya dertlerinden kurtulacağı anlamına gelir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; insan suda çıplak olarak yüzdüğünü rüyada görürse ömrü boyunca hastalanmayacak veya uzun sağlıklı bir ömür yaşayacak anlamına gelir.

Rüyada Başka Birisini Çıplak Görmek

İnsanın rüyasında bir tanıdığını çıplak görmesi gördüğü kişi ile ilgili çok önemli bir şeyi yakın zamanda öğreneceği anlamına gelir. Bu bilgi o kişi hakkında çok hayati bir sır olacaktır. Ve bunu öğrenmesi hem o yakınının hem de kendisinin hayatını ciddi şekilde etkileyecek ve değiştirecektir.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada birini çıplak görmek o kişinin ilminden istifade edilecek manası taşır. Aynı zamanda çıplak görülen kişi ona karşılıksız önemli bir yardımda bulunacaktır. Şayet rüyada iki kişi de çıplaksa bu durum ise iki kişinin önemli sırlarını birbiriyle takas edeceği manasına gelir. Ancak burada gıybetten kaçınmakta ve başka insanlara faydası olacak işlerde paylaşım yapmakta fayda vardır.

Rüyada Çıplak Halde Uçmak

İnsanın rüyasında kendisini çıplak uçarken görmesi iş ve özel hayatında istediği yerlere geleceği anlamına gelir. Kendini çıplak görmek ve aynı zamanda uçuyor olmak mesleki uzmanlaşmaya veya bir ilimde çok ileri seviyelere gelmeye işarettir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında uçan kişinin alim olacağından veya alimlerden çok büyük istifade edeceğinden bahsedilir. Rüyada uçmak aynı zamanda kişinin sürekli aynı işleri yapmaktan sıkıldığının ve bazı değişimler istediğinin göstergesidir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.