Rüyada Gelincik Çiçeği Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

İnsanın rüyasında gelincik çiçeği görmesi insanın yakın zamanda devlet kademesinden bir haber alacağını gösterir. Bu haber insanın beklediği veya hiç beklemediği bir haber olabilir. Bir kadın rüyasında gelincik çiçeği görürse bu rüya kadının ailesinden kendisine miras kalacağını gösterir. Bir erkek rüyada gelincik çiçeği görürse bu durum ise erkeğin devlet kurumları ile parasal bir iş yapacağı anlamına gelir.

Bekar birisi rüyada gelincik çiçeği görürse bu devlet kapısında iş bulacağını gösterir. Şayet evli bir kişi gelincik çiçeği görürse İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; bu durum kişinin çocuklarının devlet kapısında iş bulup ileride çok yüksek mevkilere geleceğini gösterir.

Gelincik çiçeği görmek aynı zamanda devletle ilgili çözülmeyen işlerin de çözüme kavuşacağı anlamına gelir. BU durum örneğin mahkemede süren bir dava veya bir şirket sahibi için vergi ile ilgili bir konu olabilir.

Rüyada Gelincik Çiçeği Ekmek

İnsanın rüyasında gelincik çiçeği ekiyor olması bir yerde arsa veya ev sahibi olacağı veya bazı durumlarda bir toprak üzerinde bir iş kuracağı anlamına gelir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; gelincik çiçeği ekmek rızık getirecek veya mutluluk getirecek bir işe temel atmaktır.

Gelincik çiçeğini rüyada ekmek aynı zamanda yeni işe başlayan bir kişinin işinin uzun ve hayırlı olacağını gösterir.

Rüyada Gelincik Çiçeği Koparmak

İnsanın rüyasında bir yerden gelincik çiçeği kopartması çok uzun zamandır çaba sarf ettiği bir konuda sona yaklaştığını ve emeklerinin karşılığını yakın zamanda alacağını gösterir. Diğer yandan İmamı Gazali (r.a) yorumunda; şayet bir kişi rüyada gelincik çiçeği koparıyorsa bu durum uzun süre yaptığı bir işi sonlandıracağı anlamına da gelir denilmektedir.

Rüyada evde köpek görmek ne anlama gelir? Bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Rüyada Birine Gelincik Çiçeği Vermek

İnsanın rüyasında başka birine gelincik çiçeği vermesi kişinin başka insanlara rızık kapısı olacak bir iş kuracağı anlamına gelir. Bu rüya aynı zamanda kişinin kem kendisine kem de başkalarına zenginlik ve refah sağlayacağı manasını taşır.

Gelincik çiçeği görmek genellikle maddiyatla ilgili anlamlar taşır ve genellikle hayra yorulur. Diğer yandan gelincik çiçeğinin insanı zorlayıcı bir manası da vardır ve bu konuda dikkatli olunmalıdır.

Rüyada Birinden Gelincik Çiçeği Almak

İnsanın rüyasında başka bir insandan gelincik çiçeği alması insanın şayet bir rahatsızlığı veya hastalığı varda en kısa zamandan ve Allah’ın izni ile hastalığından kurtulacağı anlamına gelir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada birinden gelincik çiçeği almanın manası kişinin hiç ummadığı birinden önemli bir bilgi alacağı ve bu bilgiyi kullanarak fayda göreceğidir.

Rüyada Tarlada Gelincik Çiçeği Görmek

İnsanın rüyasında tarla dolusu gelincik çiçeği görmesi genellikle bol para ve kazanca veya bol mal varlığına işaret eder. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; her kim rüyasında tarla dolusu gelincik çiçeği görürse o kişi ileride büyük bir mal sahibi olacaktır.

Diğer yandan tarla dolusu çiçek aynı zamanda çok fazla çocuk sahibi olmaya ve büyük ve kalabalık bir aileye işarettir. Bu rüyayı gören kişinin ileride çok sayıda çocukları ve torunları olacaktır.

Rüyada Solmuş Gelincik Çiçeği Görmek

İnsanın rüyasında soluk bir gelincik çiçeği görmesi samimi olduğu bir kişiyle küslük yaşayacağını gösterir. Gelincik çiçeği görmek olumlu bir duruma işaret etse de solgun bir çiçek görmek ayrılık veya dargınlık anlamı taşır. Burada bazen kişi bir sevdiğine küsebilir veya tam tersi bazen onun sevdiği bir kişi ona dargın olabilir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.