Öne Çıkanlar Kedi maması Bebek Maması Süpürge

Rüyada Ceviz Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada ceviz yediğini görmek kişinin mutluluğunun ve neşesinin artmasına, yüzünün gülmesine işaret eder. Rüya sahibi hasta ise şifasını bulur, dertli ise deva sahibi olur. Bekarlar, evliler, zenginler ve fakirler için farklı anlamlara gelen ceviz aslında hayırlara ve iyiliklere delalet eder. İmam Nablusi (r.a.), İmam Gazali (r.a.) ve Cafer-i Sadık (r.a.) gibi birçok İslam alimi rüyada ceviz yemek konusunda görüşlerini açıklamışlardır. Geneli cevizi hayırlı olarak kabul eder.

Rüyada Ceviz İçi Yediğini Görmek

Rüyada ceviz içi yemek saadete ve coşkuya delalet eder. Eğer kadın veya erkek her kimse rüyasında ceviz içi yediğini görürse duaları kabul olur. En içten ettikleri duaları Allah tarafından güzel bir şekilde kabul edilir. Böylece her türlü hayır ve hasenat onların peşini bırakmaz. İyilik ve güzellik hep onlarladır.

Rüyada Ceviz Ağacına Çıktığını Görmek

Rüyada ceviz ağacına çıkmak pek hayırlı olarak görülmez. Özellikle büyük alimlerden İbn-i Sirin (r.a.) bu konuda Allah’a sığınılması gerektiğini ve duanın gücüne inanılmasını tavsiye eder. Kişinin yüzüne gülen ve ardından iş çeviren düşmanları çoktur. Üstelik en yakınlarında yer alan bu düşmanlar yüzünden işleri yolunda gitmez. Rüya sahibinin bu kişilere karşı uyanık olması şarttır. Bu sebeple Allah’ tan hayırlısını dilemek ve bol bol dua etmek gerekir.

Rüyada cenazeye gittiğini görmek bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Ceviz Ağacından Düştüğünü Görmek

Rüyada ceviz ağacından düşmek şer olarak kabul edilir. Rüyayı gören kişinin, erkek veya kadın olması fark etmez, bir cinayete kurban gidebileceği düşünülür. Bu yüzden kişi gerçek hayatında çok dikkatli olmalıdır. Yine başka bir tabire göre; kişi rüyasında büyük bir ceviz ağacından düşer ve yara bere içinde kalırsa başı belada demektir. Genelde bu konuda olumlu bir yorum yapılmaz.

Başka bir tabir az da olsa olumlu bir şekilde konuşur: Rüyada ceviz yemek ve yediği ağaçtan yanlışlıkla düşmek kişiyi günahlarına karşı uyarır. Tövbe etmesi gerekir. Bu rüya onun için uyarıcı bir nitelik taşır. Ama kendiliğinden atlayanlar, bilinçli düşenler ise Allah katında manevi bakımdan yükselirler. Onlar bu dünyayı bırakıp ahireti düşünenlerdir.

Rüyada Ceviz Topladığını Görmek

Rüyada ceviz toplamak serveti temsil eder. Fakir birisine piyango çıkabilir. Zengin ise malının miktarı artar. Böylece toplumdaki prestiji de yükselir. Şayet rüya sahibinin topladığı cevizlerin kabuğu yoksa gerçek hayatında zenginleşir. Paraya ve mala doyar. Hayat boyu varlığına varlık katılır.

Ceviz maddiyatı temsil ettiğinden ötürü onu toplayıp biriktirmek, sayısını arttırmak kişinin refah seviyesini yükseltecektir. Böylece kişi hayatının geri kalanını esenlikle ve gülerek geçirecektir.

Rüyada Ceviz Ağacının Kesildiğini Görmek

Rüyada ceviz ağacının kesilmesi negatif bir durum olarak kabul edilir. Kişi rüyasında herhangi bir büyüklükteki ceviz ağacının kesildiğini, yıkıldığını, vb. görürse işleri bozulur. Başarılı giden kariyerinde bozulmalar yaşar. Aile düzeni bozulur. Kişinin çevresinde onu destekleyen ve seven insanların sayısı artar. Bir anda etrafına ikiyüzlüler dolar. Onun önünden gülüp arkasından dedikodusunu yaparlar.

Başka bir yoruma göre ise; rüya sahibinin ailesi dağılır, işleri bozulur. Kişi kumara yönelebilir. Huzuru, neşesi ve mutluluğu yerini üzüntüye ve gama bırakır.

Rüyada Ceviz Ağacı Diktiğini Görmek

Rüyada ceviz ağacı dikmek hayırlı bir şekilde yorumlanır. Kişi ev, iş yeri, vb. açmak için yeterli parayı bulur. Rüyada ceviz yemek için ağaç dikenlerin borçları rahatça ödenir. Cafer- i Sadık (r.a.) ‘a göre; rüyasında ceviz ağacı diken veya gören kişi huzura erer, işleri denk gider.

Başka bir yorum kişinin sağlık durumunun düzeleceğini söyler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.