Öne Çıkanlar Süpürge Kedi maması Bebek Maması Led TV

Rüyada Arabaya Bindiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada arabaya bindiğini görmek kişiden kişiye göre değişen bir algıda yorumlanabilir. Rüyada görülen durumlar, kavramlar, canlılar, vb. rüya tabirini büyük ölçüde etkilemektedir. O yüzden rüyayı gören kişinin cinsiyeti, işi, yaşı, medeni durumu gibi birçok kıstas rüya yorumunu kökünden etkileyebilmektedir.

Rüyada arabaya binmek pek kolay bir şekilde tabir edilemez. İslam alimlerinden Cabir ül Magribi (r.a.) bu konuda şöyle der: ‘’Rüyasında bir bineğe veya araca bindiğini gören şahıs hayatında büyük değişimlerin olacağını bilmelidir. Bu değişimler hayra alamet olduğu gibi şerri de ilgilendirebilir. ‘’ Görüldüğü gibi hem pozitif hem negatif yorumlar yapmak mümkün. Arabanın rüya akışındaki tabirini yapmak oldukça zor olsa da birçok din büyüğünün yol göstermesiyle bazı sorunların üstesinden gelmek mümkün.

Rüyada Arabayı Yenilediğini Görmek

Rüyada yeni araba almak genelde olumlu bir şekilde yorumlanır. Kişinin hayallerine kavuşmasına az kalmasına, hedeflerine varmak için çalışmasına ve sürekli faydalı işlerde bulunmasına işaret eder.

Bazı yorumlar rüyada araba yenilemeyi şer olarak görürler. Rüya sahibinin maddi kazancının artması dünyevi hazlara yelken açmasına, Allah’a ibadeti kesmesine, bu dünyayı ahirete tercih etmesine sebep olduğu için kötü bir şekilde tabir edilir.

Rüyada sarımsak yediğini görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Arabanın Çalındığını Görmek

Rüyada araba çaldırmak şer olarak görülür. Rüya sahibinin gerçek hayatta birilerinin hakkını yediğine, onlardan helallik alması gerektiğine delalet eder. Bazı yorumculara göre; rüyasında araba çaldıran kişiler psikolojik olarak rahatsızdırlar. Çalınan araba onların hastalanan ruhlarını temsil eder.

Rüyada Araba Altında Kaldığını Görmek

Rüyada araba altında kalmak kişinin büyük bir servete kavuşacağına işaret eder. Bu sebeple hayırlı rüyalar arasında yer alır. Aile üyelerinden veya akrabalardan birinden kalan mal ve mülk sayesinde rüya sahibi uzun süredir ertelediği işlerini yapabilecek, geçim sıkıntısı çekmeyecektir. 

Bazı tabirler araba altında kalmanın şer olduğunu söylerler. Kişinin işleri bozulur, aile hayatında sıkıntılar ortaya çıkmaya başlar.

Rüyada Bebek Arabası Görmek

Rüyada bebek arabası uzun yola delalet eder. Rüya sahibi evli ise ailesini alarak yolculuğa çıkar. Bu yolculuk bir akrabayı ziyaret olduğu gibi tatil amaçlı da olabilir. Bazı tabirler rüyada bebek arabası gören kişilerin uzun yoldan gelecek bir misafirlerinin olabileceğini söylerler. Rüyada arabaya binmek rüya sahibi için farklı deneyimleri işaret eder.

Rüyada Araba Kullandığını Görmek

Rüyada araba kullanmak genellikle hayra alamet olarak kabul edilir. Rüya sahibinin gördüğü rüyada herhangi bir marka arabayı kullanması bir işin başına geçeceğine, kendisine çok sorumluluk yükleneceğine ve başarılarının artacağına işaret edildiği söylenir.

Başka bir tevil arabanın yeni mi eski mi olduğunu ve markasını önemser. Yeni bir araba özellikle kaliteli ve pahalı bir markaya sahipse kişinin bir şirketi yöneteceğini, arabanın eski model olması ve ucuz markaya sahip olması yönetilen işin o kadar da önemli olmadığını vurgular.

Rüyada Araba Anahtarı Görmek

Rüyada araba anahtarı kişinin dertlerinin azalıp bitmesine, küs olduğu insanlarla barışmasına ve bozulan sağlığının düzelmesine işarettir. Rüya sahibinin yeni bir ev, yeni bir dükkan gibi hayallerinin gerçekleşeceğine delalet eder. Araba anahtarı almak, ona dokunmak ve kullanmak böylece hayırlı bir simge olarak kabul edilir.

Rüyada Kaza Yapan Araba Görmek

Rüyada arabanın kaza yapması şer değil hayır olarak kabul edilebilir. Kişinin maddi yönden kazanç içinde olacağına, işinde mertebesinin artacağına delalet eder.

Bazı alimler bunun tersini söyleyebilir. Rüyada arabaya binmek ve kazaya uğramak onlara göre; rüya sahibinin ruhsal durumunun çökmesine işaret eder.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.