Cumartesi, Eylül 16, 2023
AnasayfaGenelOYAK Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir?

OYAK Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir?

OYAK İletişim Merkezi, OYAK’ın sunduğu hizmetler hakkında üyelerin merak ettikleri bilgilere ulaşabildikleri, taleplerini iletebildikleri ve sorularının dile getirildiği danışma merkezidir. OYAK, 1961senesinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları için kurulmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri Mensuplarına yardım amaçlı kurulmuş olan OYAK, sosyal güvenlik kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir. Tük Silahlı Kuvvetleri Mensupları için konut edindirme, emeklilik maaşı, ölüm alanlarda hizmet vermektedir. Emekli Sandığına bağlı olarak işlemektedir. Ek bir sosyal güvenlik kuruluşudur. Göstermiş olduğu faaliyetlerle ve finans sektöründe yapmış olduğu yatırımlarla aynı zamanda bir holdingdir.

 • OYAK üyeleri için müşteri hizmetleri iletişim numarası: 0 (312) 415 6100.
 • OYAK santral iletişim numarası: 0 (312) 415 6000.
 • OYAK fax numarası: 0 (312) 434 1250.

OYAK Müşteri Hizmetleri, haftanın 5 günü, 08:30-18:00 saatleri arasında kesintisiz hizmet anlayışı ile mesai yapmaktadır. Mesai saatleri dışında OYAK üye numaraları ile birlikte telefon numarasının başında 0 olmadan alan kodu ile birlikte 10 hane olarak sisteme bırakmaları durumunda mesai saatleri içerisinde üyelere ulaşım sağlanmaktadır.

OYAK Sesli Yanıt Sistemi Nasıl Çalışmaktadır?

OYAK Sesli Yanıt Hizmeti, OYAK üyeleri için daha hızlı bir iletişim ağı sağlamaktadır. Daha hızlı ve daha kesin çözüm yöntemi sunan Sesli Yanıt Sistemi, alt yapısı çok kuvvetli bir sistem olup, üyelerin daha iyi hizmet almasını sağlamaktadır. Sesli Yanıt Sistemi sayesinde 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sağlanmaktadır. Sisteme giriş oldukça kolaydır. OYAK üye numarası ve şifre ile kolaylıkla sisteme giriş sağlanmaktadır. Sesli Yanıt Sistemine kayıt yaptırmak için www.oyak.com.tr resmi internet sitesinden kimlik bilgileri ile birlikte şifre oluşturulmaktadır.

Ayrıca Kitapseç müşteri hizmetleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

OYAK Sesli Yanıt Sistemi İle Nelere Ulaşım Sağlanmaktadır?

OYAK Sesli Yanıt Hizmeti aracılığıyla ulaşım sağlanan hizmetler şunlardır:

 • Konut ön biriktirim fonu rezerv bilgileri,
 • Borç verme hizmeti kullanım durumu bilgileri,
 • Vakıf Bank ve İş Bankası hesap numaraları,
 • Emeklilik yardımı tutar bilgileri,
 • Emekli maaşı ve emekli maaş rezerv bilgileri,
 • Bağışa dayalı emekli gelir sistemi,
 • Bireysel konut kredisi ile ilgili bilgiler,
 • Borç verme hizmeti ile ilgili kalan borçlar,
 • OYAK hesap numaraları.

Sesli Yanıt Sistemi ile hizmete sunulan bütün konular için sorun ve şikayetler OYAK Müşteri Hizmetleri iletişim numarası üzerinden giderilmektedir.

OYAK Üye Hizmetleri İçin Şifre Nasıl Oluşturulur?

OYAK hizmetlerinden yararlanmak için şifre oluşturma yöntemi www.oyak.com.tr resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. İnternet sitesi üzerinden Online Üye Hizmetleri bölümüne tıklanarak Şifre Başvuru Formu ile şifre oluşturulmaktadır. Formda istenilen bütün alanlar doldurulduktan sonra şifre oluşturma işlemi gerçekleşecektir. Şifre Formu’nu doldururken şunlara dikkat edilmelidir:

 • Şifre rakamlardan oluşmalıdır.
 • Şifre 6 karakter uzunluğunda olmalıdır.
 • “Online Üye Hizmetleri Kullanım Şartları’nı kabul ediyorum.” Kutucuğu mutlaka işaretlenmelidir.
 • Gönder tuşuna basarak şifre oluşturulmalıdır.

OYAK Üye Şifresi Unutulursa Ne Yapılmalıdır?

OYAK üye işlem şifresi unutulursa öncelikle www.oyak.com.tr internet sitesi üzerinden Online Üye Hizmetleri’ne tıklanmaktadır. Giriş sayfasında bulunan Şifre kısmının yanındaki soru işaretine tıklanır. Daha sonra ekrana gelen “Unutulan Şifreyi Yenileme” seçeneği üzerinden şifre değişikliği yapılmaktadır. Kullanılan şifre 3 defa yanlış girildiği taktirde bloke olmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşıldığı zaman şifre formu en baştan tekrar doldurulmalı ve bu şekilde şifre yenilenmelidir. Şifre formu ile tekrar şifre almakta bir sorun yaşandığı taktirde OYAK Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek ilgili sorun hakkında yardım almak doğru bir yol olacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?