İşe Girmek İçin Dua Var Mı, Hangisi Okunur? | Süper Fırsatlar

İşe Girmek İçin Dua Var Mı, Hangisi Okunur?

İşe girmek için okunan sureler arasında Fatiha, Bakara, Kureyş, Maun ve Nisa sureleri yer alır. Bu surelerin hemen hepsi kısadır ve gün içerisinde rahatlıkla okunabilir. Buna karşılık Bakara Suresi sayfalarca sürdüğü için belirli aralıklarla okunabilir. Söz konusu işe girmek olduğunda yalnızca dua etmek fayda etmeyecektir. Normal yollardan bir işe girmek bir kişinin üzerine gömlek giymesi gibidir. Kişilerin bedenleri ilk önce gömleğe uygun olmalıdır. İş ararken de aynı şey geçerlidir. Kişiler başvurdukları pozisyonun gerekliliklerini karşılamalıdırlar. İşe girmek için dua etmek gerekli kriterleri sağlayan kişilere faydalı olacaktır.

Kimlerin Duası Kabul Edilir?

Duası kabul edilen kişiler çeşitli kriterleri karşılayan insanlardır. Kişilerin helal gıdalarla beslenmesi ve dua ederken abdestli olması gerekir. Eller mutlaka semaya açılmalıdır. Besmele ile başlanan dualarda Hz. Muhammed’e selam vermek gerekir. Dualarda art niyet ve günah unsurları varsa dualar muhtemelen kabul edilmeyecektir. Dua sırasında mutlaka Allah’tan medet umulmalıdır. Ölmüş birinden yada başka varlıklardan herhangi bir şey talep edilmemelidir. Sesli dua etmek mümkündür lakin kesinlikle bağırmamak gerekir.

Huzur bulmak için hangi duayı okumalıyım? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

İş Girmek İçin Ne Zaman Dua Edilmelidir?

İş bulmak için dua etme vakti imsak vaktinden bir yada iki saat evveldir. Bu zaman dilimine seher vakti adı da verilir. İnanan ve dua edecek olan kişiler iki rekatlık teheccüt namazı kılarlar. Sonrasında Allah’a el açıp dua etmek mümkündür. Daha doğrusu bu duanın etkisi diğer vakitlere göre daha fazla olacaktır. Benzer şekilde cuma günleri de dua etmek için idealdir. Akşam namazından bir saat evvel abdestli bir şekilde dua etmek mümkündür. İşe girmek için dua ederken samimi ve iyi niyetli olmak gerekir.

Devlette İşe Girmek İçin Hangi Zikirler Kullanılır?

Devlet memuru olmak için kullanılacak zikir şudur:

Allahü yü’ti mülkehu men yeşa.

Bu zikri 990 defa tekrar ederek iş bulma şansını artırmak mümkün olabilir.

Eşin İş Bulması İçin Hangi Dua Okunur?

Eşin işe girmesi için okunacak dua şudur:

Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allah ümme raddini bi-kadaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe ta’cile ma ahhartehu ve te’hira ma acceltehu.

Peygamber Efendimizin Zor Zamanlar İçin Önerdiği Dua Var Mı?

Peygamber efendimizin dara düşenlere tavsiye ettiği dua şöyledir:

Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed. Kema salleyte ala İbrahime ve ala ali İbrahim. İnneke hamidün mecid. Allahümme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammed. Kema barekte ala İbrahime ve ala ali İbrahim. İnneke hamidün mecid.

Bu duanın dokuz gün boyunca okunması tavsiye edilir. Sabah namazı bitikten sonra üç defa okunan bu duanın kişiler dardan çıkardığı rivayet edilmektedir.

Nihat Hatipoğlu’nun İş Bulma Duası Nedir?

Nahit Hatipoğlu’nun tavsiye ettiği iş bulma duası şu şekildedir:

Allah’ım, kolaylaştırdığın şeylerden başka kolay hiçbir şey yoktur. Sen istediğin zaman en engebeli yolları bile düzleştirirsin.

Dua etmek için uygun şartları sağlayan kişiler samimi bir biçimde üstteki duayı okurlarsa şanslarının açılma ihtimali bulunur.

Dua Ederek İş Bulanlar Var Mı?

Dua edip iş bulanlar arasında İhlas ve Fatiha suresini okuyanlar vardır. İş bulma niyetiyle yedi kere İhlas Suresi’ni, üç kere de Fatiha Suresi’ni okuyanların iş bulduğu halk arasında konuşulur. İş girmek için dua etmek kişilerin ferahlamasını sağlayabilir.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir