Instagram Mood Efekti Nasıl Yapılır? | Süper Fırsatlar

Instagram Mood Efekti Nasıl Yapılır?

Instagram için çok merak edilen mood efekti yapımı için farklı yöntemler bulunmaktadır. Instagram’da yakın zamanda kullanılmaya başlanan filtreler sayesinde uygulama çok daha cazip bir yer haline geldi. Kullanıcıların farklı efektler ile birlikte kendi durumlarını özetledikleri ya da fotoğraflarına daha özel anlar kattıkları efektlerden birisi de mood efekti olarak adlandırılan efekt oluyor. Çoğu kimse ise bu efektin zor bulunuşu sayesinde efektin nasıl kullanıldığını tam olarak bilemiyor. Oysa basit yöntemler ile Instagram mood efekti kullanabilirsiniz.

Mood Efekti Nedir?

Ruh halini anlatmak için kullanılan Instagram mood efekti gerçek ismi sense olarak da bilinmektedir. Hikayelerde ya da fotoğraf paylaşımlarında kullanılan bu efekt sayesinde takipçilerinize ruh halinizi yansıtabilirsiniz. Bu sayede fotoğrafın ya da paylaşımın yapılırken neler hissettiğinizi de doğrudan anlatabilirsiniz. Hikayelerde de geçerli olan bu efekti kullanmak için iki yöntem bulunmaktadır.

Mood Efekti Nasıl Yapılır?

Yaygın olarak mood efekti kullanma yöntemi başka paylaşımlardaki efektleri kaydederek kullanmaktır. Bu şekilde kayıt yapmak için öncelikle hikaye çekim ekranında filtreleri en sola kaydırarak efektlere göz at seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Efekt galerisi açıldıktan sonra başka bir kullanıcı da gördüğünüz “sense” efektini, efektler üzerinden arama yaptırarak kitaplığınıza ekleyebilirsiniz. Ya da doğrudan paylaşım üzerinden alt kısımda yazan filtre adı kısmına tıklayarak kaydetme ve deneme seçenekleri çıkacaktır. Bu sayede hikayeleriniz için deneyebilir ya da kaydedebilirsiniz. Aynı yöntem ile takipçileriniz için de filtreyi öneri olarak göndermeniz mümkündür.

Bir başka seçenek ise filtreyi kullanan kullanıcının Instagram profiline girerek, filtreyi geliştiren ve kullanan kişinin profilinde yer alan gülümseyen emoji ikonundan filtrelerine ulaşabilirsiniz. Filtreye ulaştıktan sonra filtreyi kaydetmemek için hemen kaydetmeniz gerekir.

Ayrıca acil ilk yardım müdahalesi bilgilerine de bakabilirsiniz.

Mood Efektine Benzeyen Diğer Efektler Nasıl Bulunur?

Instagram mood efekti yapmak için farklı efektleri de deneyebilirsiniz. Bunların başında gelen hikayelere yazı yazma özelliği ruh halinizi yansıtmanız için oldukça yararlı olacaktır. Hikayeler kısmına giriş yaptıktan sonra aşağı kısımda yer alan çekim seçenekleri sekmesinden “yazı” alanını seçin. İlk kısımda durduğu için sekmeyi hemen görebilirsiniz.

Daha sonra ekranın üst tarafında ise font tercihi bulunmaktadır. Sol tarafta ise arka plan görüntüsünü değiştirmek için çeşitli görüntüler yer almaktadır. Ancak renklerin tamamını görmek mümkün olmasa da algoritma beğeneceğiniz renkleri ortaya çıkarıyor. Kalın ve italik olarak seçtiğiniz yazının arka kısmına, arka plan rengine göre bant ya da şerit çekebilirsiniz. Böylece yazınız daha fazla öne çıkabilecektir. Yazı için de daktilo gibi farklı efektler uygulayabilirsiniz.

Bu yönteme aynı zamanda görsel de eklenebilmektedir. Bunun için de sağ alt kısımda yer alan kamera sistemine tıklamak yeterlidir. Ekranı kaplayan arka planın hafif saydamlaşması sonucunda istediğiniz görseli arka plana yedirmeniz olanaklı olmaktadır. Üstelik özellik şu anda tüm kullanıcılar için yayında olduğu için mood efektine benzer bir görünümü kolayca yapabilirsiniz.

Eğer başka kullanıcılarından kaydettiğiniz Instagram mood efektini beğenmezseniz ve kaldırmak isterseniz bu aşamada da farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Filtreler bölümünde en sonda yer alan yönet sekmesi sayesinde kaydetmiş olduğunuz filtrelere ulaşabilirsiniz. Bu kısımdan yer açmak ya da kaldırmak istediğiniz filtrenin sağ kısmında bulunan tik işaretini kaldırarak ayarlamanızı yapabilirsiniz. Ancak bu yöntem için unutmamanız gereken nokta, kaldırdığınız filtreler bir daha gönderilerde dahi karşınıza çıkmayacaktır. Bu yüzden efektini istemediğiniz filtreleri kaldırma sırasında dikkatli olmanız tavsiye edilmektedir. Ayrıca filtrelerin görüntülenmesi için bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta da telefon ve uygulama sürümünün efektler için uygun olmasıdır.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir