asd
Pazartesi, Temmuz 22, 2024
AnasayfaDinHayırlı Eş İçin Okunacak Dua Var Mı?

Hayırlı Eş İçin Okunacak Dua Var Mı?

Hayırlı bir eş için okunacak dualar vardır. İnsanlar nasıl ki bütün dünyevi işleri için, dilekleri ve arzuları için, sıkıntılarını gidermek için veya korunmak için Allah’a dua ediyor ve ondan yardım istiyor ise hayırlı bir eş için de Allah’a dua etmeli ve hayırlı eşi ondan istemelidir. Hayırlı eş için okunan dualar vaktinde ve doğru bir şekilde yapıldığında duanın kabul olacağına inanılır.

Hayırlı Murat için Okunan Dua

Hayırlı kısmet için okunacak duaların başında tekrarlı okunması gereken salavaylar gelmektedir. Rivayetlere göre her gün, gün içerisinde bahsi geçen salavatları sırası ile 51 defa okuyan kişiler hayırlı kısmetlere kavuşur. Abdest alınarak okunması daha etkili olmakla birlikte normalde de okunması oldukça etkilidir. Bh salavatların okunuşu ise sırasıyla şu şekildedir:

  • “Allahümme salli ala seyyidina muhammedin salaten tehullu biha ukdeti ve tüferricü biha kurbeti ve tekzi biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.”
  • “İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina.Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ.”

Evlenmek istiyorum, hangi duayı okumalıyım? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Her Türlü Kısmet Açıklığı için Okunan Dua

Kıymetlerin açılması için okunacak dua anlamı ile birlikte şu şekildedir:

“Fe teâlâllâhul melikul hakku. Rabbenâ, ic’al ulkiye bin muhammed elûguz ve lenâ min ledunke nasîran ve veliyyen ve vezîren. Rabbi, zidni ve ulkiye bin muhammed elûguz ilmen ve allem min te’vîlil ehâdîs ilmen. Elhamdu lillâhillezî faddalenâ alâ kesîrin min ibâdihil mu’minîn. Amin.”

“İşte Hakk ve Melik olan Allah, ne Yüce’dir. Ey Rabbimiz!, bize senin katından bir yardımcı gönder yükümüzü hafifletsin. Ey Rabbimiz! ilmimi artır Mü’min kullarının çoğundan bize yardım eden Allah’a hamdolsun.” Bu dua hayırlı eş için okunan dualar arasındadır. Kişi her türlü kısmetini açmak için bu duayı her gece yatmadan önce abdest alarak okumalıdır.

Evlenmek için Okunacak Dua

İyi bir evlilik için okunması gereken dua aşağıdaki gibidir:

“Bismillahirrahmanirrahim. Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul habir. Allahu la ilahe illa hüves semiul basir. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadun. Allahu la ilahe illa hüvel rahmanirrahiym. Allahu la ilahe illa hüvel ferdussamed. Allahu la ilahe illa hüvel zahirul batınınu. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadussamed.Allahu la ilahe illa hüvel fettahul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel kariybul musavvir.Allahu la ilahe illa hüvel mennanul hannanu. Allahu la ilahe illa hüvel rafiul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul keriym.Allahu la ilahe illa hüvel melikül kuddus. Allahu la ilahe illa hüvel hakkul mubiyn. Allahu la ilahe illa hüvel aziyzul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel ehadus samed.Allahu la ilahe illa hüvel baisul varisu.Allahu la ilahe illa hüvel fad uhu muhlisiyne lehuddiyn velhamdülillahi rabbil alemiyn. Allahümme salli ala Muhammedinil fatihi ebvab kezalike zevvecnahüm bihurinıyn. Amin.”

Rivayetlere göre sabah namazının hemen ardından bu duayı 70 defa okuyan kişilerin, kısmetleri açılacak ve hayırlı bir eş ile evleneceklerdir.

Kızlar için Kısmet Açma Duası

Bekar kızların okuması gereken kısmet duası “Ve men evfa biahdihi minallahi festebşiru bibeyıkümüllezi baba’tüm bihi ve zalike hüvel fevzül azim. Ve levla iz dehalte cenneteke külte maşaallahü la kuvvete illa billahi in tereni ene ekalle minke malen ve velada. Vela havle vela kuvvete illa billahi aliyyül azim. Ya Hannanü Ya Hannanü Ya Hannanü Ya Allahü Ya Allahü Ya Allahü Ya Rahmanü Ya Rahmanü Ya Rahmanü Ya Rahimu Ya Rahimu Ya Rahimu Ya Vedüdü Ya Vedüdü Ya Vedüdü Ya Şekürü Ya Şekürü Ya Şekürü Ya Allahü Birahmetike ya erhamer rahimin.” Şeklindedir. Bu duayı hayırlı eş için okunan dua olarak genç kızlar okumalı ve kısmetlerini açmalıdırlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?