Hadi Yarışması 19 Ocak 2021 İpucu Sorusu Açıklandı

Hadi Yarışması 19 Ocak 2021 İpucu Sorusu Açıklandı

19 Ocak akşamı saat 20:30’da başlayacak olan ‘’ Hadi’’ bilgi yarışmasının ipucu sorusu belli oldu. Yarışma ipucu sorusu kapsamında bir ülkenin adını talep ediyor. Soru şu şekilde: Coğrafi sınırları çizmeye benzetilen ülke hangisidir?

Hadi yarışması para kazandırmaya devam ederken, bu akşamki Hadi yarışmasının ipucu sorusunun cevabı merak edilmeye devam ediyor. Online bilgi yarışmasının ipicu sorusunun cevabı ise İtalya olarak açıklandı. Bu ipucu üzerinden çözülebilecek diğer sorular için ise İtalya hakkında detaylı bilgilerin edinilmesi önerildi.

İpucu Hakkında Bilgiler Neler?

İtalya resmi olarak İtalyan Cumhuriyeti, Güney Avrupa’da İtalya Yarımadası üzerinde konumlanmış ülkedir. Akdeniz’in en büyük ölçülü iki farklı adası olan Sicilya ve Slovenya’yla kara sınırına sahiptir. Bağımsız iki Avrupa ülkesi olarak bilinene Vatikan ve San Marino ise İtalya’nın topraklarında sıkışmış enklav ülkeler olarak bilinirler. Bu bilgileri akılda tutan yarışmacılar diğer soruları yanıtlama aşamasında bir adım öne geçecekler.

Sanal bilgi yarışması olan ‘’Hadi’’ kapsamında büyük sunulacak büyük ödül ise 250 bin TL olarak belirlendi. 250 bin TL’lik ödülün dağıtılacağı ve saat 20:30 gerçekleşecek olan yarışma, takipçileri tarafından yakın markaja alındı.

Diğer Bir İpucu Maddesi

Bu akşam yapılan yarışmada katılımcılara avantaj sağlayacak olan diğer bir soru ise, ‘’Batman’in koruduğu şehir hangisidir?’’ şeklinde belirlendi. Soruya ilişkin yanıt ile birlikte cevapla ilgili tüm detayları bilmek ise diğer sorulara yanıt verme konusunda yarışmacıları bir adım öne taşıyor.

İpucucu Cevabı

Bu kapsamda ele alınan sorunun cevabı ise ‘’Gotham’’ olarak biliniyor. Yarışmaya katılacakların Batman serisi hakkında detaylı bilgiye sahip olmaları onlar için dana yüksek avantaj getiriyor. İpucuna ilişkin temel konu ise küçük bir çocukken anne ve babasının bir suçlu tarafından öldürülmesi ardından Gotham şehrini suçtan arındırmaya karar veren bir insanın hikayesi olarak karşımıza çıkıyor.

Büyüdüğünde Wayne şirketinin başında zengin bir iş insanı olan Batan, geceleri tamamen farklı bir kimliğe bürünerek, Gotham sokaklarında suçlular ile savaşıyor. Birkaç yıl ardından Gotham yeraltı suç dünyasının başında olan Carl Grissom hikayeye dahil oluyor. Hikayede yer alan Alexander Knox ise geceleri yarasa kıyafeti ile sokaklara çıkan Batman karakterinin peşine düşen, meraklı bir gazeteci olarak bilinir. Hikayeye ilişkin bu detaylar sorulan daha rahat yanıtlanmasında oyunculara fayda sağlayacak.

Soru Süresi Ne Kadar?

Canlı, interaktif ve sunuculu bir para ödülü yarışması olan ‘’Hadi’’ katılımcıları bu akşam saatler tam 20:30’u gösterdiğinden ilk sorulara cevap verme hakkını kaybetmemek için mobil uygulamaya giriş yaparak yanıtlarını vermeye başlayacaklar. Soru başına sunulan süre ise 10 saniye olarak açıklandı. Soruların tamamına verilen süre içinde doğru cevap veren yarışmacı ise en büyük tutarlı ödülün sahibi olacak. Tüm sorulara doğru yanıt veren kişi sayınsın birden fazla olması halinde ise ödülün eşit miktarda bölüştürüleceği açıklandı.

Yarışmaya ilk defa katılmak isteyenlerin Google Play Store üzerinden ‘’Hadi’’ uygulamasını telefonlarına yükleyerek, yarışma saatinde uygulama içine giriş yapmalarının yeterli olacağı belirtildi. Diğer bir detay ise süre içinde yanıtlanmayan soruların yanlış cevap olarak kabul edileceği. Bu kapsamda süre bitmeden bir şık için işaretleme yapılmasının daha avantajı olacağına değinildi.

Yarışmaya dahil olmak isteyenlerin en çok arattıkları diğer bir gündem maddesi ise yarışmanın günde kaç kez yapıldığı hakkında. Bu gece saat 20:30’da büyük ödül ile düzenlenecek olan yarışma ertesi gün öğlen saatlerinde ise farklı bir para ödülü miktarı üzerinden gerçekleştirilecektir. Günde 2 kez her bir oturumda 12 soru sorulmak kaydı ile yapılan bu yarışmada, her bir yayın kapsamında farklı para değerleri kanmak mümkündür.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir