asd
Pazartesi, Temmuz 22, 2024
AnasayfaDinGiden Sevgilinin Geri Dönmesi İçin Dua Var Mı?

Giden Sevgilinin Geri Dönmesi İçin Dua Var Mı?

Giden sevgilinin geri dönmesi için dualar vardır. İslam dininde birçok dileğin gerçekleşmesi için insanlara bahşedilmiş dualar mevcuttur. Önemli olan bu duaları bulmak ve denemektir. Bu yazıda konu hakkında bilgi verilecek ve bu dualar paylaşılacaktır. Ancak okunan bu giden sevgili için okunan dualar her zaman işe yaramayabilir. Çünkü eğer giden bu sevgili hayırsız ise Allah kişiye bunu nasip etmiyor demektir. Fakat duaları okumak da yine de fayda vardır. Öyle ki Allah ol dediğinde her şeyi olduğu için giden bu sevgiliyi duayı eden kişiye hayırlı da kılabilir.

Giden Sevgiliyi Geri Getiren Esma

Giden sevgilinin geri gelmesi için okunan Esma genelde dualar ile okunur. Elbette ki Esmalar birçok dileğin gerçekleşmesi için insanlara yardımcı olacaktır. Fakat giden sevgilinin geri dönmesi için dua ederken sadece Esmalardan faydalanmak yeterli olmaz. Bu nedenle hem Esma hem de duaları bir arada uygulamak gerekir. Dua ve Esmaların tümü art arda okunmalı ve bir tertip şeklinde uygulanmalıdır. El- Müteâli Esması ile Meryem Suresinin 96. Ayetini okunmalıdır.

  • El- Müteali Esması, mahlukların sıfatlarından uzak olan, bu sıfatların biri ile muttasıf olmaktan yüce ve ali olan; her türlü benzetme ve tasavvurdan uzan olan, her türlü kusurdan münezzeh olan, temiz olan anlamına gelir.
  • Meryem suresinin 96. Ayeti: “İnnellezîne âmenû ve amilus sâlihâti se yec’alu lehumur rahmânu vuddâ (vudden).”
  • Duanın Anlamı ise : “İnanıp salih ameller işleyenler için Rahmân, (gönüllere) bir sevgi koyacaktır.” Şeklindedir.

İşimin rast gitmesi için hangi duayı okumalıyım? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

El -Cami Esması ve Dua

Giden sevgili için okunan dua olan Rum suresinin 21. Ayeti ve El -Cami Esması sırası ile aşağıdaki gibidir:

  • EL-Câmi Esması, istediğini, istediği yerde, istediği şekilde anında toplayan; kıyamet günü mahlûkatı toplayacak olan anlamına gelir.
  • Duanın Okunuşu: Ve min âyâtihî en halaka lekum min enfusikum ezvâcen li teskunû ileyhâ ve ceale beynekum meveddeten ve rahmeten, inne fî zâlike le âyâtin li kavmin yetefekkerûn (yetefekkerûne).
  • Duanın Anlamı: Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de O’nun varlığının ve kudretini delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır.

Giden Sevgiliyi Geri Getiren Dua

Giden sevgilinin geri gelmesi için okunan dua şu şekildedir:

“Elif lam mim. Zalikel kitabü la raybe fıh- hudel lil müttekıyn. Ellezıne yu’minune bil ğaybi ve yukıymunas salate ve mimma razaknahum yunfikun. Vellezine yu’minune bi ma unzile ileyke ve ma unzile min kablik- ve bil ahırati hum yukınun. Ulaike ala hudem mir rabbihim ve Ulaike hümül muflihun”

Duanın Türkçe anlamı: “Elif, Lam, Mim. İşte o kitap, bunda şüphe yok, müttakiler kötülükten korunacaklar için hidayettir. Onlar ki gaybe iman edip namazı dürüst kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıktan Allah yolunda harcarlar. Ve onlar ki hem sana indirilene iman ederler, hem senden önce indirilene. Ahirete de bunlar kesinlikle iman ederler. Bunlar, işte Rabblerinden bir hidayet üzerindedirler ve bunlar işte felaha erenlerdir.” Rivayete göre bu duanın günde 7 defa okunması gerekmektedir. Allah’ın izni ile bu duayı okuyan kişilerin sevgilileri kısa süre içerisinde geri gelecektir.

Sevgili ile Kavuşma Duası

Giden sevgiliye kavuşmak için okunan dua ve anlamı sırası ile aşağıdaki gibi verilmiştir:

  • “Bismillâhirrahmânirrâhîm. Elkariatü. Melkâriah. Vemâ edrâke melkâriah. Yevme yekûnünnâsü kelferâşilmebsûs. Ve tekûnülcibâlü kel’ıhnilmenfûş. Feemmâ men sekulet mevâzînühu. Fehüve fî’îyşetin râdıyeh. Ve emmâmen haffet mevâzînühu. Feümmühu hâviyeh. Ve mâ edrâke mâhiyeh. Nârün hâmiyeh.”
  • “Rahman, Rahim olan Allah’ın adıyla. Gürültü koparacak olan kıyamet! Nedir o gürültü koparacak olan? O gürültü koparacak olanı ne olduğunu sen bilir misin? O gün insanlar, ateş etrafında çırpılıp dökülen pervaneye dönecekler. Dağlar, atılmış renkli yüne benzeyecekler. Ama tartıları ağır gelen kimse hoş bir hayat içinde olacaktır. Tartıları hafif gelenler ise, onun yeri bir çukurdur. O çukurun ne olduğunu sen bilir misin? O, kızgın bir ateştir.”

Giden sevgili için okunan dualar arasında olan bu dua 7 gün boyunca her gün 70 defa okunmalıdır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?