Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar | Süper Fırsatlar

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Evin bütün değeri için kredi desteği sunan bankalar, bu imkandan yararlanılması için herhangi bir peşinat yatırılması gerekmediğini belirtir ancak ipotek gösterilmesini zorunlu hale getirmiştir. Ev sahibi olmak isteyenlerin peşinatları olmamaları durumunda belirtilen bankalar evin değerinin %100’ü oranında kredi desteği sunmaktadır. Peşinatsız konut kredisinde satın alınmak istenilen evin ekspertiz değerinin %80’i oranında kredi çekilmektedir ve geriye kalan %20’lik kısım ev kredisi peşinatı olarak banka tarafından tahsil edilmektedir. Evin tamamına kredi veren bankalar şunlardır:

 • Garanti Bankası,
 • TEB,
 • Denizbank,
 • Akbank AŞ,
 • QNB Finansbank,
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası.

Garanti Bankası Evin Tamamına Kredi İmkanı

Garanti Bankası evin tamamı için sağladığı kredi seçeneği; 12 ay ile 240 ay arasında vade seçeneğiyle %1,27 faiz oranı olarak belirlenmiştir. Bunun yanında ayrıca satın alınmak istenilen evin ekspertiz ücreti de kredi olarak kullanılabilmektedir. Satın almak istenilen konut için peşinat yoksa ve eğer kredi çekmek isteyen kişinin mevcut bir evi varsa kendi evini ipotek ettirerek Garanti Bankası aracılığıyla yeni bir ev sahibi olabilir. Bu seçenek ile evin değerinin %100’ünü karşılayan bir kredi paketi sunulmaktadır. Bu kredi seçeneği için başvuran kişiden kefil istenilmemektedir. Banka, kredi başvurusunda başvuran kişiden temin etmesini istediği belgeler şunlardır:

 • İpotek edilecek gayrimenkulün tapu fotokopisi,
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi,
 • Maaş bordrosu ya da gelir belgesi,
 • Satın alınacak evin tapu fotokopisi.

Emeklilere en uygun konut kredisi veren bankalar bilgilerine de bakabilirsiniz.

Türkiye Halkbank Peşinatsız Ev Kredisi

Türkiye Halkbank ile hiç ücret ödemeden konut kredisi özelliği ile 36 ay ya da 120 ay arasında geri ödeme imkanını müşterilerin tercihine sunmaktadır. Halkbank, evin değerinin tamamı oranında kredi çekmek isteyen müşterileri için değerin %75’i kadar konut kredisi ve geriye kalan %25’lik kısım için de ihtiyaç kredisi seçeneği belirlemiştir. Evin tamamına kredi veren banka, çekilen konut kredisinin %1,45’ine ve ihtiyaç kredisinin %1,69’una faiz oranı uygulamaktadır. İnternet üzerinden ön başvuru yapıldığı takdirde banka yetkilileri en kısa sürede müşterilerin başvurularına geri dönüş sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Evin Tamamına Kredi İmkanı

Ziraat Bankası evin %100’ü oranında kredi seçeneği, peşinatsız konut kredisi kullanmak isteyenlerin en çok tercih ettiği kurumlardan biridir. Tüketicinin kredi notu ve satın alınmak istenilen evin bulunduğu konum göz önüne alındıktan sonra kredi çekmek isteyen kişinin aylık gelirinin aylık taksit ödemesinin %70’inin altında olduğu takdirde peşinatsız kredi desteği sağlamaktadır. Bu karar Bankalar Birliği tarafından alınmış olup tüm bankalar için geçerlidir. Ziraat Bankası, 120 aya varan vade seçeneğiyle aylık %1,70 faiz oranı ile kredi desteği sağlamaktadır. 120 ay vadeyle konut kredisi kullanılması bir örnekle şu şekilde açıklanabilir:

 • Çekilen konut kredisi miktarı: 90.000 TL,
 • Faiz oranı: %1,70,
 • Aylık taksit ödeme: 2.014,53 TL,
 • Toplam geri ödeme: 241.756,65 TL.

TEB Konut Kredisi Evin Tamamına Kredi Hizmeti

TEB’in sunmuş olduğu imkanlardan olan evin tamamı için sağladığı kredi desteği, kredi esnasında doğacak masraflar ve vergi tutarları da dahil tüm ücretleri kredilendirmektedir. Bu hizmet sayesinde müşterilerin kira öder gibi ev sahibi olmaları mümkün hale gelmektedir. Evin tamamına kredi veren bankalardan olan kurum, gerekli belgelerin temin edilmesinden sonra şubelerinden gerekli bilgileri sağlamaktadır.

Denizbank Evin Tamamına Kredi İmkanı

Evin %100’ü değerinde kredi desteği sağlayan Denizbank; konut sigortası, hayat sigortası ve DASK’ın bankadan yapılması durumunda faiz oranlarında %0,02 oranında düşüş uygulamaktadır. Bankanın uzman kadrosu ve ihtiyaca uygun konut kredi paketleriyle ev sahibi olmak isteyen müşterilerinin hayallerini gerçekleştirmektedir.

Akbank Sayesinde Peşinatsız Ev Sahibi Olmak Mümkün

Akbank’ın sağladığı kredi sayesinde evin %100’ü değerinde kredi imkanlarından yararlanmak mümkün olup sabit faiz oranlarıyla kolay bir ödeme bilançosu oluşturulmaktadır. Akbank sayesinde basit ve güvenilir bir şekilde konut kredisi imkanlarından yararlanmak için internet sitesi ya da şubelerden bilgi alınabilmektedir.

Peşinatsız Ev Kredisi QNB Finansbank Şubelerinde

%100 konut kredisi seçeneği ile peşinatsız ev sahibi olmak QNB Finansbank şubelerinde ev sahibi olmak isteyen müşterileri için hizmet sağlamaktadır. Sabit faiz oranları sayesinde öngörülebilir ödemelerle 180 aya kadar vade oluşturulabilmektedir.

Peşinatsız Konut Kredisi İçin Gereken Belgeler

Peşinat ödemeden konut kredisi sahibi olmak için gerekli evraklar, evin değerinin %100’ü oranında konut kredisi başvurusu için zorunlu olarak ilk aşamada temin edilmelidir. Bankaların bu durumda aradığı şart kredi başvurusunda bulunan kişinin 18 yaşını doldurmuş olmasıdır. Başvuru aşamasında istenilen diğer evraklar şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı,
 • Satın alınmak istenilen evin tapu fotokopisi,
 • Başvuran kişiye ait güncel olmak şartıyla herhangi bir fatura örneği,
 • Başvuran kişinin maaş bordrosu veya gelir belgesi.

Peşinatsız Ev Kredisi Eksper Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Peşinatsız evin kredi hesaplaması yapılırken eksperin dikkat ettiği en önemli konular; evin inşaatta kullanılan malzemesinin kalitesine kadar birçok unsuru detaylı olarak kapsamaktadır. Evin değerini arttırabilecek arsa değeri, ulaşım ve evin manzarası gibi konular da ekspertiz tarafından göz önünde bulundurulur. Değerleme yapılırken indirgeme yaklaşımı, emsal karşılaştırma yaklaşımı ve maliyet yaklaşımı işlemleri kullanılmaktadır. Evin tamamına kredi veren bankaların

 • Evin bulunduğu arsanın değeri,
 • Evin yapımının maliyeti,
 • Satın alınmak istenilen evin kiraya verilmesi durumundaki aylık getirisi,
 • Evin bulunduğu konumdaki diğer binaların getirileri.

Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir