Öne Çıkanlar Led TV Samsung Köpek maması Süpürge

Panik Atak İçin Okunacak Dua Hangisidir?

Panik atak için dua arayan kişiler İnşirah ve Fatiha surelerini okuyabilir. Pek çok kötülüğe iyi gelen Ayetel Kürsi panik atak durumlarında da pek ala değerlendirilebilir. İnançlı kişilerin büyük bir kısmı dua ederek rahatlayabilir. Bu kişiler arasında elbette panik ataklar geçirenler de vardır.

Panik atak kişilerin yaşam kalitesini direkt olarak düşürebilen bir durumdur. Bu ataklar hastalık boyutuna gelmişse mutlaka bir profesyonele danışmak gerekir. Hekimler gerekli tedavi yöntemini hastalara uygulayarak onların iyileşmesini sağlayabilir. Dua ve diğer manevi reçeteler hastaların ruh halini iyileştirmek için birer destek unsurlarıdır. Panik atak duası hastalık boyutundaki atakları mucizevi bir şekilde geçirmez.

İnşirah Suresinin Faziletleri Nelerdir?

İnşirah suresinin okunuş amacı Allah’ın kudretini anımsamaktır. İslam dinine göre tüm sıkıntılar öyle ya da böyle Allah’tan gelir, her biri Allah’ın birer sınavıdır. Çözüm de pek tabi ki Allah’tan gelecektir. Panik ataktan muzdarip olan kişiler bu nedenle yalnızca Allah’a dua etmelidir. İnşirah Suresi’nin temel amacı tüm bunları müminlere hatırlatmaktır.

İnşirah Suresi’nin şu şekildedir:

Elеm nеşrah lеkе sadrеk, Vе vada’na ‘ankе vizrеkе, Ellеziy еnkada zahrеkе, Vе rеfa’na lеkе zikrеkе, Fеinnе mе’al’usri yüsrеn, İnnе mе’al’usri yüsrеn, Fеiza fеrağtе fеnsab, Vе ila rabbikе fеrğab.

Nazara karşı okunacak dua hangisidir? Hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

İslam Dini Panik Atak İçin Ne Tavsiye Eder?

Panik atak için manevi reçeteler arasında ilk sırada gelen şey besmele çekmeyi alışkanlık edinmektir. Buna ek olarak tuvalete ya da banyoya girerken şu duanın okunması salık verilir:

Allahümme inni euzü bike mine'lhubsi ve'l-habais.

Buna ek olarak İhlas, Felak ve Nas sureleri de okunabilir. Koruyucu sureler olarak da bilinen bu surelerin kişileri vesveselerden muhafaza ettiğine inanılır. Panik atakların bir kısmı endişe ve korkulardan meydana geldiği için bu sureler pek çok kişiye yardımcı olabilir. Bu surelere panik atak duası gözüyle de bakılabilir.

Korku ve Dehşet Anında Hangi Dua Okunur?

Korkulu ve endişeli anlarda okunacak dua şu şekildedir:

Euzü bi kelimatillaha't-tammati min gadabihi ve şerri ibadihi ve min hemezatiş-şeytani ve en yehdurun.

Kişiler herhangi bir sebepten dolayı korkarsa üstteki dua onları rahatlatabilir. Korku aslında pek çok diğer duyguyu içinde barındırır. Dehşet ve endişe hislerinin peydah olduğu durumlarda bu dua okunabilir. Diğer koruyucu dualar da elbette değerlendirilebilir. Özellikle Ayetel Kürsi’nin çok faydalı olduğuna inananlar vardır.

Ayetel Kürsi’nin Faydaları Nelerdir?

Ayetel Kürsi’nin faziletleri arasında kişilerin korkularını hafifletmek de vardır. Kuran-ı Kerim’de özel bir yeri olduğu düşünülen bu duanın kişiler etrafında bir koruma kalkanı oluşturduğu düşünülür. Panik atak şikayetine sahip olan ve bunun için bir hekimle görüşmüş kişiler bu ataklar nedeniyle sıkıntı yaşıyorlarsa sık sık Ayetel Kürsi okuyabilirler. Dua etmek için illa atakları beklemeye gerek yoktur. Gün içinde edilen dualar kişileri daha sakin bir ruh haline sokabilir.

Anksiyete Atağıyla Nasıl Baş Edilir?

Anksiyete ataklarını bitirmek için yapılması gereken şey kişileri bulundukları ana getirmektir. Kişiler ya gelecek kaygısı ya da gerçekçi olmayan tehditler nedeniyle anksiyete krizi geçirirler. Kriz yaşayan kişiler farkındalık seviyelerini artırmak için 3-3-3 kuralını uygulayabilirler. Bu kurala göre kişiler ilk önce etraflarında gördükleri iç cismin adını söylerler. Ardından duydukları üç şeyin adını belirtirler. Son olarak ise bedenlerindeki üç uzvu sayarlar. Dileyen kişiler panik atak duası da edebilirler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.