Öne Çıkanlar Led TV Samsung Köpek maması Süpürge

Korunma Dualarını Okuyana Büyü Tutar Mı?

Büyünün tutmaması için korunma duası okumak gerekir. Büyünün var olduğu büyük âlimler tarafından da kabul edilmiştir. Allah, Kur’an-ı Kerim ile birlikte büyülerden, kötülüklerden ve cinlerden korunmak için dualar göndermiştir. Bu korunma dualarını okuyarak büyülerden ve şerlerden korunmak mümkündür.

Büyülere Karşı Korunma Duaları Nedir?

Büyülerden kaçınmak için okunması gereken dualar Peygamber efendimiz tarafından da onaylanmıştır. Bu duaları okuyan kişiler büyülerden, cinlerden ve şerden korunur. Korunma duaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Fatiha Suresi;
  • Bakara Suresi’nin tamamı;
  • Sabah ve akşam olmak üzere İhlas Suresi;
  • Sabah ve akşam olmak üzere Nas ve Felak Sureleri;
  • Çok sık Ayete-l Kürsi (gün içerisinde okunmasının yanı sıra her gece uyumadan önce 7 defa);
  • Sabah ve akşam olmak üzere Bakara Suresi’nin son ayetini okumak.

İntihar etmek günah mıdır? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Ayete’l Kürsi Duası ve Fazileti

Ayete-l Kürsi Suresi’nin anlamı ve fazileti çok değerlidir. Ayete-l Kursi’nin ana konusu Yüce Allah’ın varlığı, birliği, sonsuzluğu, gücünün, kudretinin ve hikmetinin sonsuz olması, Kayyum ve Hayy sıfatlarına sahip olduğu için hiçbir şeyin Yüce Allah’tan gizli kalmamasıdır. Neredeyse Kur’an-ı Kerim’deki en önemli duadır. Her türlü sıkıntıya karşı okunabileceği gibi ahiret hayatı için de okunabilmektedir. Ayete-l Kürsi korunma dualarının başını çekmektedir. Nazardan, kem gözden, cinlerden, kötü insanlardan ve kötü rüyalardan korumasının yanı sıra büyülerden de korunmak için en etkili duadır. Okunuşu ise şu şekilde:

“Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil ard. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi, ya’lemü mâ beyne eydîhim, vemâ halfehüm, velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî, illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel ard, Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.”

Felak ve Nas Sureleri Okunuşu ve Fazileti

Felak ve Nas dualarının fazileti yine çok önemlidir. Korunmak için okunan en etkili dualardan biridir. Felak ve Nas Sureleri’nin konusu; mümin kullar, Allah'a yarattıklarının şerrinden sığınır. Aynı zamanda hasetçilerin, Allah'ı inkâr edenlerin ve din gününü yalanlayanların kötülüklerinden de insanların yaratıcılarına sığınmaları gerektiği anlatılır. Felak ve Nas Sureleri’nin önemi ise oldukça büyüktür. Nasıl ki hamd ve şükür yalnızca Allah'a ise sığınılacak tek makam da O'dur. Allah âlemdeki her şeyi çepeçevre kuşatmıştır, şeklinde anlamalara sahiptir. Felak Suresi’nin okunuşu ise şu şekildedir:

“Kul e'ûzü birabbil felak. Min şerri mâ halak. Ve min şerri ğasikın izâ vekab. Ve min şerrinneffâsâti fil'ukad. Ve min şerri hâsidin izâ hased.”

Nas Suresi’nin okunuşu da şu şekildedir:

“Kul e'ûzü birabbinnâs. Melikinnâs. İlâhinnâs. Min şerrilvesvâsilhannâs. Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi. Minelcinneti vennâs.”

Bu iki dua her türlü vesvese, karabasan, cin veya büyülerden korunmak için okunabilir. Peygamber efendimiz her gün Felak ve Nas Sureleri’nin okunması gerektiğini vurgulamıştır.

Fatiha Suresi’nin Fazileti

Fatiha Suresi’ni okumanın yararları saymakla bitmez. Okunan yere bereket getiren bir dua olmasının yanı sıra her türlü dilek için, korunmak için, bereket ve hayırlı iş için, bu dünyadaki insani ne var ise onlar için okunabilecek bir duadır. Okunuşu ise şu şekildedir:

“Bismillahirrahmanirrahim. Elhamdulillâhi rabbil'alemin. Errahmânir'rahim. Mâliki yevmiddin. İyyâke na'budu Ve iyyâke neste'în. İhdinessirâtal mustakîm. Sirâtallezine en'amte aleyhim. Ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn.”

Anlamı ise şu şekilde:

“Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. Hamd, Alemlerin Rabbi Rahman, Rahim hesap ve ceza gününün maliki Allah'a mahsustur. Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet, gazaba uğrayanlarınkine ve sapkınlarınkine değil.”

Peygamber efendimiz her gün korunma duası olarak Nas ve Felak ile birlikte okunduğunda çok etkili olduğunu söyler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.