asd
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
AnasayfaEkonomiBorç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2021

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2021

2021 borç kapatma kredisi veren bankalar mevcut borçlarınızı kapatmak ve tek bir çatı altında toplamak isteyenler için büyük bir avantaj oluşturuyor. Çeşitli bankalar tarafından sunulan borç kapatma kredisi daha kolay ödeme imkânı yaratıyor.

Akbank Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Borç kapatma kredisi veren bankalar arasında Akbank çeşitli borçların tek bir çatı altında toplanması için önemli avantajlar yaratıyor. Başta kendi kredi kartı olan Axess olmak üzere diğer bankalara da ait olan kredi kartlarına yönelik olan borçların kapatılmasını sağlayan banka, 12 ay vade ile geri ödeme imkânı sunmaktadır. Bunun yanında farklı bankalardaki kredi borçları da yine Akbank tarafından sunulan kredi ile kapatılmaktadır. Tüm bu işlemler banka tarafından ücretsiz şekilde sunulurken banka 200 TL’den 200 bin TL’ye kadar sağladığı transfer kredileri ile birlikte en fazla 12 ay vade uygulamaktadır. Akbank borç kapatma kredisinden yararlanmak için iki yol bulunmaktadır. Bunun için doğrudan bankaya başvuru yapılacağı gibi internet şubesi üzerinden başvuru yapmak da mümkündür. Örnek ödeme planı ise 12 aya yüzde 1,81 faiz, diğer aylara ise yüzde 1,77 oranında faiz uygulanmaktadır. Buna göre 5 bin TL için 12 taksit imkânı aylık ödemesi 477 TL olarak hesaplanmaktadır.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Şartları Neler?

Borç kapatma kredisi sağlayan bankalar arasında Ziraat Bankası da uygun faiz oranları ve vade süreleri ile öne çıkıyor. Düşük faiz olanakları sunan Ziraat Bankası birikmiş olan tüm borçların kendi bünyesine transfer edilmesini ve 60 ay vade süreleri ile ödenmesini sağlıyor. Toplam borçlar kapsamında kullanılacak olan borç kapatma kredisi ise tüketici kredisi kapsamında değerlendirilmektedir. Başvuru yapmak için ise bireysel müşteri bölümüne başvuru yapılmalıdır. Aynı zamanda kredi notunun riskli bölgede olmaması, çekilecek olan kredinin borçların tamamını ödemesi, gelir belgesi ya da maaş bilgisinin belirtilmesi borç kapatma kredisi çekmek için gerekli olmaktadır. Şartların uygunluğu dahilinde en fazla 60 ay süre ile borç kapatma kredisi kullanmak mümkündür. Örnek bir hesaplama yapılacak olursa 20 bin TL borç kapatma kredisi 33 ay vade ile çekildiğinde aylık ödemesi 846 TL olmakta, toplam geri ödeme ise 27 bin TL olmaktadır.

Ayrıca en avantajlı aidatsız kredi kartları bilgilerine de bakabilirsiniz.

QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi

Borç kapatmak için kredi çekeceğiniz bir diğer banka da QNB Finansbank olmaktadır. Borçlarınızı yapılandırma kapsamına alan banka, tüm borçları kendi bünyesinde birleştirmekte ve diğer bankalara olan borcunuzu ödemektedir. Diğer bankalara olan kredi borçlarının yanında kredi kartı borçları da yapılandırma kapsamındadır. Ancak ihtiyaç kredisi borçları için tamamına yönelik kredi verilirken kredi kartı borçları için kısmi olarak ödeme yapılmaktadır. Başvuru yapmak için ise internet şubesi kullanılacağı gibi şubelere giderek de diğer bankalara olan borcun hesaplaması yapılarak örnek ödeme planı sunulmaktadır.

Denizbank Borç Transfer Kredisi

Avantajlı borç kapatma kredisi veren bankalar arasında Denizbank 60 aya kadar varan vade süreleri ile ödeme kolaylığı sunuyor. Hem kendisine hem de başka bankalara yönelik kredi ve kredi kartlarını yapılandırma imkânı sunan bankanın faiz oranı ise yüzde 1,21’den başlıyor. Kredi notuna ve seçilen vade süresine göre ise faiz oranları düşüyor. Denizbank’ın sunduğu borç kapatma kredisinden yararlanmak için ise şubeler üzerinden başvuru yapılması gerekiyor. Bunun için gelir belgesi, kimlik belgesi, bankadan temin edilecek yapılandırma başvuru formu ve ikametgah belgesi ile başvuru yapılması gerekiyor. İhtiyaç kredisinin tüm tutarı için kredi sağlanırken kredi kartları için kısmi olarak kredi tahsis ediliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?