Bankaların Güncel Taşıt Kredisi Faiz Oranları Sıralı Listesi | Süper Fırsatlar

Bankaların Güncel Taşıt Kredisi Faiz Oranları Sıralı Listesi

Kamu ve özel bankalardan taşıt kredisi kullanarak hayallerindeki otomobile sahip olmak isteyenlerin dikkatini çeken kredi kampanyaları, mayıs ayının ikinci yarısı itibarıyla artmaya başladı. Otomotiv sektöründe alım ve satım işlemlerinin arttığı yaz aylarında hayalindeki otomobile kavuşmak ya da mevcut arabasını daha yeni modelle değiştirmek isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiği taşıt kredisi kampanyalarında banka müşterilerine düşük faizler ile finansman desteği sunuluyor. Mayıs ayının sonuna kadar sabit kalacağı öğrenilen taşıt kredisi kampanyalarının güncel faiz oranları hakkında bilinmesi gereken tüm detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye bankacılık sektöründe müşterilerine sıfır veya ikinci el otomobil alımlarında finansman desteği sunan çok sayıda özel ve kamu bankası, yeni müşteriler kazanmak için bu dönemde ciddi bir kredi kullandırma yarışı içine girdi. Vatandaşlara düşük faiz oranları ve esnek ödeme seçenekleri sunan bankalar, güncel taşıt kredisi kampanyalarında ayrıca ödemesiz dönem ve erteleme gibi fırsatlarla da kredi kullanmayı düşünen kişilerin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Bankaların Mayıs Ayı Güncel Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Mayıs ayının ikinci yarısı itibarıyla Türkiye’deki kamu ve özel bankalardan sıfır ve ikinci el araç alımları için taşıt kredisi kullanmak isteyen vatandaşların yararlanabileceği en uygun faiz oranları sunan bankaların listesi şu şekilde sıralandı:

  • Kuveyt Türk Katılım Bankası taşıt finansmanı kar payı oranı yüzde 0.82
  • Türkiye Finans Katılım Bankası taşıt finansmanı kar payı oranı yüzde 0.87
  • İş Bankası taşıt kredisi faiz oranı yüzde 0.92
  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) taşıt kredisi faiz oranı yüzde 0.94
  • Halkbank taşıt kredisi faiz oranı yüzde 0.95
  • Albaraka Türk Katılım Bankası taşıt finansmanı kar payı oranı yüzde 0.95
  • Ziraat Bankası taşıt kredisi faiz oranı yüzde 0.96
  • İNG Bank taşıt kredisi faiz oranı yüzde 0.99

Ayrıca sitemizden Halkbank’tan sağlık çalışanlarına ihtiyaç kredisi kampanyası bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank ve Halkbank Ödemesiz Dönemli Taşıt Kredisi Kampanyaları

Mayıs ayının ikinci yarısı kredi faiz oranlarının yanında bankaların vade ve ödeme erteleme kampanyaları ile başladı. Hayallerindeki otomobile sahip olmak için bankalardan taşıt kredisi çekmek isteyen vatandaşlara düşük faizli finansman sunan bankalar arasında yer alan Vakıfbank ile Halkbank, aynı zamanda ödemesiz dönem kampanyaları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Vakıfbank ve Halkbank tarafından sağlanan taşıt kredisi kullanımlarında müşterilere ödeme erteleme imkanı sunuluyor. Kampanyanın detayları şu şekilde:

  • Vakıfbank tarafından sağlanan taşıt kredisi kapsamında banka müşterileri, yüzde 0.94 faiz oranıyla 60 ay vadeli araç kredisi kullanım imkanına sahip oluyor. Bunun yanı sıra ödemelerini 3 ay ödemesiz dönem fırsatından yararlanarak erteleyebiliyor. Vakıfbank taşıt kredisi kampanyası Aylık eşit taksitli, 3 ayda bir taksitli, Son taksit balon ödemeli, Değişken taksitli şekilde esnek ödeme seçenekleriyle birlikte sunuluyor.
  • Halkbank tarafından sunulan taşıt kredisi kampanyasında ise faiz oranları Vakıfbank’ta olduğu gibi yüzde 0.94 olarak belirlendi. Halkbank düşük faiz oranlı taşıt kredisi kampanyasında belirlenen vade sayısı 60 ay (5 yıl) olarak açıklandı. Ayrıca Halkbank’tan taşıt kredisi kullanacak olan müşteriler 2 ay erteleme imkanından faydalanabiliyorlar.

Örnek ödeme planına bakıldığında Vakıfbank’tan 60 ay vade seçeneği ile 50 bin TL tutarında taşıt kredisi kullanan bir banka müşterisinin geri ödeme planında aylık ödemesi gereken taksit tutarı bin 151,42 TL olarak belirleniyor. Halkbank ve Vakıfbank ödemesiz dönemli taşıt kredisi kampanyalarına başvurular, banka şubeleri ve internet şubeleri üzerinden alınmaya devam ediliyor.


Konu hakkındaki Soru, Öneri ve Görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Güncel Personel, Memur ve İşçi alımı haberlerini en hızlı şekilde öğrenmek için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza ulaşmak için TIKLAYIN!

ALAKALI YAZILAR


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir