Salı, Haziran 18, 2024
AnasayfaEkonomi50 Bin Konut Yüzde 0.79 Faiz Oranıyla Satışta! Vakıf Katılım Bankası Kampanyası

50 Bin Konut Yüzde 0.79 Faiz Oranıyla Satışta! Vakıf Katılım Bankası Kampanyası

Vakıf Katılım Bankası tarafından yapılan kamuoyu açıklamasında bankanın 50 bin lojman konutta kampanya başlattığı duyuruldu. İl Çevre Müdürlükleri tarafından satışa çıkarılan lojmanlar için Vakıf Katılım Bankası’ndan özel konut kredisi kampanyası başlatıldı. Yapılan açıklamada bankanın kamu kurumlarına ait konut satışlarında müşterilerine yüzde 0.79 faiz oranı ile konut kredisi sunacağı duyuruldu.

Vakıf Katılım Bankası’nın kurumsal internet sitesi üzerinden duyurulan avantajlı lojman konut kredisi kampanyasında müşterilerin 0 ila 60 ay arasında vade seçeneğini değerlendirmek istemeleri halinde konut kredisinde uygulanacak olan faiz oranının yüzde 0.79 olacağı ifade edildi. Öte yandan ödeme sürecinin yanı konut kredisi vade sayısını 60 ila 120 ay arasında tercih eden müşterilere ise sunulan faiz oranının yüzde 0.89 oranında olduğu duyuruldu.

Vakıf Katılım Bankası Lojman Kredisi Kampanyası

Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş, bankanın başlattığı lojman kredisi kampanyası ile ilgili olarak gerçekleştirdiği bilgilendirme açıklamasında banka bünyesinden kullanılan kredilerde 60 aya kadar uygulanan yüzde 0.79 faiz oranının finansman açısından büyük avantaj sağladığını bildirdi.

“Lojmanların ihale yoluyla satışı hükümetimizin titizlikle yürüttüğü bir proje. bu sayede başta memurlar olmak üzere binlerce kişi kendi evlerinin sahibi olma hayallerine kavuşacak.” ifadelerini kullanan Göktaş, Vakıf Katılım Bankası olarak müşterilerinin hayallerine kavuşmalarını sağlamaktan gurur duyduklarını söyledi. Bu kapsamda vatandaşlara devletin yaptığı satışlardan elde edeceği gelire finansman desteği sağlamak istediklerini belirten Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş, “Bu kapsamda katılım bankacılığının misyonu gereği taşın altına elimizi sokarak sorumluluk üstlendik.” dedi.

Vakıf Katılım Bankası Lojman Kredisi Maliyet Tablosu

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait olan lojmanların satışları için geçerli olan Vakıf Katılım Bankası lojman konut finansmanında uygulanan faiz oranı 60 aya kadar vade seçeneklerinde yüzde 0.79 olarak belirlendi. Buna göre Vakıf Katılım Bankası’ndan 100 bin TL lojman konut kredisi kullanan bir müşteri 60 ay vade seçeneğini tercih ettiğinde aylık 2 bin 99 TL ödeyerek konut sahibi olabilecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?