asd
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
AnasayfaEkonomiZiraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama 2021

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama 2021

Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisinin hesaplanması kredi finansman tutarı ve geri ödeme planları üzerinden yapılmaktadır. Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi hesaplama yapılırken şu oranlar göz önünde bulundurulmalıdır:

  • 15.000 TL tutarına yönelik kredi finansmanı sağlanabilmektedir.
  • Vade seçenekleri 12 ay, 24 ay ve 36 ay olacak şekilde üç farklı biçimde kullanılabilmektedir.
  • Faiz oranları ortalama olarak %1,38 olarak belirlenmekte olup 2021 yılına özel olarak kullanılmaktadır. Farklı yılların başvurularında faiz oranları da değişiklik gösterebilmektedir.

Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi almak isteyenlerin banka şubelerine giderek bizzat başvuruda bulunmaları gerekmektedir. İncelemeler yapıldıktan sonra onay verilmesi halinde finansman tutarı gün içerisinde verilebilmektedir.

Bedelli Askerlik Kredisi Kimler İçin Uygundur?

Bedelli askerlik kredisi kullanabilen kişiler tüm bankalar için geçerli olmakta olup şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Başvuru yapacak kişinin 25 yaşını doldurmuş olması
  • 15.000 TL tutarındaki finansmanın geri ödemesini yapabilecek bir gelir beyanında bulunulması
  • 21 gün askerlik yapmasına bir engel bulunmaması

Bu şartları sağlayan herkes için yapılan başvurular onaylanacak olup geri ödeme planları mevcut gelir beyanına göre değişiklik gösterebilmektedir. Vade seçenekleri üzerinden yapılan ödemelerin gelir tutarı ile hesaplaması yapılmaktadır.

Borç kapatma kredisi veren bankalar 2021 bilgilerine de bakabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi Almanın Şartları Nelerdir?

Bedelli askerlik kredisi almanın şartları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Kredi başvurusunu yapa kişinin kredi notuna dair inceleme yapılmakta olup 700 puanın altında olan kişilere kredi verilmemektedir.
  • Kredilere ilişkin sunulan geri ödeme planlarında ödemeleri karşılayacak bir gelirin olması ve bu gelirin devamlı olacağının belgelenmesi gerekmektedir.
  • Ev ya da araç gibi mülklerin ipotek gösterilmesi durumunda ipotek üzerinde hakkı olan kişilerin de onay vermesi gerekmektedir.

Bu şartlar bankanın vermiş olduğu krediyi teminat altına almaları için gerekli olduğu bilinmektedir. Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi hesaplama yapılırken de bu şartlar üzerinden bir değerlendirme yapılmaktadır.

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Halkbank bedelli askerlik kredisi hesaplama bankanın kredi faiz oranları üzerinden yapılmaktadır. %1,44 olarak bilinen faiz oranları 12 ay, 24 ay ve 36 ay vade uygulamalarının üçünde de aynı şekilde kullanılmaktadır.

Bedelli askerlik kredisi için Halkbank tarafından 37.000 TL tutarına kadar kredi finansmanı sağlanması mümkün olmaktadır. Müşterilerin isteğe bağlı olarak daha düşük tutarlarda da kredi kullanmaları mümkün olmaktadır.

Halkbank kredilerinin 12 ay olarak kullanılması durumunda aylık olarak 441 TL bir ödeme yapılmaktadır. Bunun yanı sıra 24 ay vadeli kullanılan kredilerde aylık ödemeler 896 TL; 36 aylık vadelerde ise 389 TL aylık ödemeler ile kredi kullanılması mümkün olmaktadır.

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu

Vakıfbank bedelli askerlik kredisi başvurusu banka şubelerinin kredi birimine yapılması mümkün olmaktadır. Bankanın istemiş olduğu evraklar ile yapılan başvuruların sonucunu aynı gün içerisinde almak mümkün olurken evraksız başvurularda istenen belgelerin bankalara teslim edilme sürecinin beklenmesi gerekmektedir.

Vakıfbank kredilerinde uygulanmakta olan faiz oranları %1,44 olarak bilinmektedir. Bu oranlar maksimum 36 ay vade seçeneğine kadar geri ödeme planları üzerinde aynı şekilde uygulanmaktadır.

Başvurular esnasında gelir durumunu beyan eden bir belge ve kimlik fotokopisinin bulundurulması gerekmektedir. Aynı zamanda başvuru sahiplerinin başvuru esnasında şubede bulunması zorunlu olup, bir başkası yerine kredi başvurusu alınmamaktadır.

Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi hesaplama sisteminde olduğu gibi Vakıfbank kredileri de başvuru sahiplerinin kredi notu üzerinden hesaplanmaktadır. Daha önce ödenmemiş kredi ya da kredi kartı borcu olanlar için bankalar tarafından kredi onayı verilmesi mümkün olmamaktadır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?