asd
Pazartesi, Temmuz 22, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Silahla Ateş Ettiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Silahla Ateş Ettiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada silahla ateş ettiğini görmek kişinin gerçek hayatında düşmanlarıyla büyük bir mücadele içine gireceğine işarettir. Rüyada silahla ateş etmek kişi için büyük hayırların  vesilesi olacaktır. Silah kavramı genel manada şeref, kuvvet ve üstünlük gibi anlamlara gelir. Bu sebeple rüya sahibinin maddi ya da manevi anlamda yükselişini sembolize der. Aslında toplumun her kesimi için farklı mesajlar içeren silah rüyaları, İslam rüya yorumcuları tarafından da sıklıkla sözü açılan bir meseledir.

Rüyada Silah Taşımak

Rüyasında silah taşıyan kişi gündelik hayatındaki problemlerini emniyet içinde aşacaktır. Kişinin çok dertli ve sorunlu bir yaşamı olduğunun göstergesidir. Böyle bir hayatı yaşayan rüya sahibi silaha güvenerek içindeki kara bulutları dağıtmaya çalışır. Bu silah aslında bir semboldür. Borçlu için alacaklıya ödenecek para, hasta için şifa kaynağı, çocuğu olmayan karı- koca için hayırlı bir evlattır.

Ancak bazı rüya tabircilerine göre; kişi rüyasında silah taşırsa çok fazla düşmanı olduğu için dikkat etmelidir. Onun ayağını kaydırmaya çalışanlara karşı her zaman uyanık olmalı ve pusuya yatmalıdır.

Ayrıca rüyada savaştığını görmek ne anlama gelir? Bilgilerine bakabilirsiniz.

Rüyada Silah Almak

Rüyada satın alınan bir silah genel anlamda zafer ve başarı olarak kabul edilir. Kişi bir öğrenciyse girdiği sınavdan yüksek dereceyle çıkar, esnafsa kazancı artar, işinde mertebesi yükselir. Olumlu etkileri olan bir rüya olarak tabir edilir.

Ayrıca silah satın almak erkek veya kadın, bekar veya evli, her meslekten insanın ilim tahsil edeceğini sembolize eder. Bu ilim dünyevi ilim de olabilir dini bilgiye de işaret edebilir. Rüya sahibi maddi yükselişinin yanında dini bakımdan da yükselme ve Allah’a yaklaşma yaşayabilir.

Rüyada Silah Kuşanmayı Görmek

Rüyada silah kuşanmak hayırlı bir vaka olarak görülür. Evli bir kadının iffetini korumasına, bekar bir erkeğin uçkuruna sahip çıkmasına işaret eder. Ayrıca hastaların şifa, dertlilerin deva bulması olarak da tabir edilebilir.

Silah rüya sahibinin kendisini, ailesini ve ülkesini her türlü zulümden ve fenalıktan koruması olarak sembolize edilebilir. Bu sebeple silah kuşanmak rüyada silahla ateş etmek kadar olumlu bir rüyadır. Kişi silah kuşanarak ne kadar yiğit ve ne kadar cesur olduğunu anlayabilir.

Rüyada Silah Doğrultmak

Rüyasında başkasına silah doğrultmak iyiye yorulur. Böylece kişi kendisini, namusunu ve ailesini muhafaza etme şansı yakalar. Kudretli birisi olduğunu kanıtlar. Bazı tabircilere göre; rüyasında bir başkasına silah doğrultan kişinin her isteği Allah tarafından kabul edilir. Rızkı bollaşır. Hanesine bereket yağar. Dertleri azalır, hastalığına çare bulunur.

Rüyada Ateş Etmek

Rüyada birisine ateş etmek iki başlıkta yorumlanabilir:

  • Rüya sahibi ateş ettiği kişiyi tanıyorsa o kişiyle arasında büyük bir tartışma hatta kavga çıkacak demektir. İki aile birbirinden soğuyacak ve uzun süreli küsme başlayacaktır.
  • Şayet rüya sahibi ateş ettiği şahsı tanımıyorsa o zaman yakın çevresinden birine zarar verecek, onun kalbini kıracak ya da ciddi kavga edecek demektir.

Her iki durumda rüyada ateş etmek pek hayırlı şekilde sonuçlanmaz. Hele ateş edilen kişi ölürse o zaman rüya sahibinin hayatında kalıcı etkileri olan birçok şeyin değişeceği bilinmelidir. Rüyayı gören kişi evli ise boşanır, eşinden ayrılır. Şayet bekar biriyse sözü veya nişanı atar, işinden kovulabilir.

Rüyada Yanlışlıkla Birini Öldürmek

Rüyada silahla birini yanlışlıkla öldürmek pek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Rüyada silahla ateş etmek ve birini öldürmek Cafer-i Sadık (r.a.) ve İmam-ı Nablusi (r.a.) gibi birçok alim tarafından olumsuz olarak yorumlanmıştır. Eğlenceye ve zevke düşkün kişinin zararda olduğunu vurgulamışlardır.  

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?