asd
Çarşamba, Temmuz 24, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Savaştığını Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Savaştığını Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada savaştığını görmek bazen hayır bazen şer olarak okunabilir. İbn-i Sirin (r.a.) rüyada savaşmak konusunda olumlu şeyler söyler. Kişinin rızkının artacağına, evinin mutluluğunun daim olacağına, vb. güzel şeylerden bahseder. Ancak bazı tabirciler rüyanın durumuna göre de değişmek suretiyle böyle rüyaları hayır olarak görmezler. Borçlu için alacaklıya, düşmana, küskünlüğe delalet olduğunu savunanlar da vardır.

Rüyayı gören kişinin cinsiyeti, yaşantısı ve ruh durumu rüyanın anlamını tamamen değiştirebilir.  Bunları göz önünde bulundurarak rüyayı değerlendirmek en doğrusu olacaktır.

Rüyada Savaş Çıktığını Görmek

Rüyada savaş çıkması zafer olarak değerlendirilebilir. Kişinin gerçek hayattaki düşmanlarından kurtulmasına, onları yenmesine delalet eder. Rüyayı gören kişinin iş hayatında verdiği mücadeleler er ya da geç mükafatını bulacaktır. Rüya sahibi böyle bir rüyadan uyanır uyanmaz abdest alıp iki rekat nafile namazı kılmalıdır. Allah’a bol bol dua ederek yardım istemelidir.

Rüyada nar yediğini görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Savaşta Öldüğünü Görmek

Rüyada savaşırken ölmek gerçek hayatta birilerinin öleceğine delalettir. Rüya sahibinin çok sevdiği insanlardan bazıları Hakk’a yürüyecektir. Bazı alimler bunu ölüm olarak değerlendirmez. Onlara göre; rüyasında savaşırken ölen kimseler nişanlılarından veya eşlerinden ayrılırlar.

Bazı tabirler mücadele olarak değerlendirirler. Kişinin savaşta ölmesi uğruna mücadele ettiği şeylerden feragat etmesi olarak okunabilir.

Başka bir yorum rüyayı gören kişinin uzun süredir beklediği haberin kötü bir şekilde meydana gelecek olmasıdır.

Rüyada Savaş Alanı Görmek

Rüyada savaş meydanı çıkmaza girmiş bir gönül ilişkisine işaret eder. Rüya sahibinin yaşadığı gönül ilişkisi artık kabak tadı vermeye başlar. Kısa süre içerisinde ayrılık söz konusu olabilir.

Caferi Sadık (r.a.)’a göre; rüyada savaşmak 6 farklı manaya gelmektedir: Sağlık, itaat, hazine, menfaat, ihya ve zafer.

Rüyada görülen savaş alanı kişinin uzak bir yakınından kötü haber almasını sembolize eder. Rüya sahibi bekar ise kısmeti çıkmaz. Evli ise sorunlar patlak verebilir.  

Rüyada Gazilerle Birlikte Savaşa Gittiğini Görmek

Rüyada gazilerle beraber savaşta olmak iyiye işarettir. Kişinin uzakta olan bir tanıdığı yakında dönecektir. Bu tanıdık asker, işçi, öğrenci, vb. olabilir. Rüya sahibi sevdiği insana yakın zamanda kavuşacaktır.

Başka bir yoruma göre; rüyada savaşmak hasta olanların şifa, dertli olanların da deva kaynağı bulacağını söyler. Böyle insanlar için bir ümit kapısı olabilir. Ayrıca rüya sahibinin kendisi gurbette yaşıyorsa aile ocağına döneceğini bu rüyadan sonra anlayabilir. Bu dönüş hayırlara vesile olduğu gibi şer odaklı da olabilir.

Rüyada Savaş Uçağı Görmek

Rüyada savaş uçağı belaya, şerre ve zarara delalettir. Aynı zamanda rüya sahibi için mal ve mülk kazanmaya, şan ve şöhret sahibi olmaya ve mertebe yükselmeye işaret edebilir. Rüyada görülen savaş uçağı seyahate çıkmaya delalet olabilir.

Rüyada Savaş Gemisi Görmek

Rüyada savaş gemisi  uzun bir seyahate işarettir. Ayrıca kişinin gerçek hayatında karşılaştığı ikiyüzlü düşmanlarına karşı zafer kazanması olarak da düşünülebilir. Kudret ve şöhret kazanan kimseye delalet eder.

Başka bir yoruma göre; rüyasında savaş gemisi gören kimse erkek ise yiğit birisidir. Kadın ise iyi bir annedir. Aynı zamanda bekarlar için bir kısmet kapısının açılması olarak görülebilir.

Rüyada Savunma Yaptığını Görmek

Rüyada savunma yapmak hayra alamettir. Kişinin iş hayatında yükselme göstereceğine, başarılı bir kariyerinin olacağına, düşmanlarına galip geleceğine delalet eder. Rüyada savaşmak aynı zamanda bol rızka ve şifaya da işaret olabilir. Kişinin kendisini, ailesini ve ülkesini savunduğunu görmesi vatansever, fedakar ve çalışkan olduğunu gösterir. Genel olarak hayırlı bir rüya diyebiliriz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?