asd
Perşembe, Temmuz 25, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Şahin Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Şahin Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada şahin görülmesi bazı kaynaklarca bereket ve iyilikle karşılanırken bazı kaynaklarda da kötü anlamlar barındırmaktadır. İmamı Caferi-i Sağdık Hz. rüyada şahin görmenin insanın hayatına refah, mutluluk getireceğini söylemektedir. Rüyada görülen şahinin türü, rengi ve ne şekilde görüldüğü alimlerce farklı yorumlanmaktadır. Olumlu olarak yapılan yorumlarda rüyada şahin görmek kişinin maddi kazançlarının artacağına, bir işte çalışıyorsa terfi alacağına delalettir. Bazı yorumlarda kişinin kazanç ve gelirlerinin artmasıyla etrafı tarafından saygı ve sevgi göreceğinden bahsedilirken öte yanda bu gelir artışının sonucunda kişinin karakterinde değişim olacağı belirtilmektedir. Kişi çevresine merhametsizce davranarak daha çok para kazanma isteğiyle etrafındakileri ezen birine dönüşeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Olumsuz anlama sahip rüya yorumlarında kişinin iş yerinde yöneticisiyle sorun yaşayacağı, anlayışsız ve kötü bir yöneticiyle çalışacağı belirtilmektedir.

Rüyada Şahin Saldırdığını Görmek

Bazı rüya tabirlerinde şahin saldırısı olumlu yorumlanırken bazı alimlerce musibeti çağrıştırmaktadır. Olumlu yorumlayan alimlerce;

 • Yaşanılan sorunların son bulacağına,
 • Mutlu bir hayata başlanacağına

Delalet edilir.

 • Rüyada şahin saldırısına uğradığını görmek, genç bir kadın için hayatın değerini bilmesi, sahip olduklarıyla mutlu olması yönünde yorumlanır.
 • Rüyasında şahin gören kişilerin sabırlı olması gerektiği, sonunda içinde bulunduğu maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulacağı belirtilmektedir.
 • Eşini kaybetmiş bir adam için bu rüyanın tekrar evlenmeye bir müjde olacağı ve bu kişiyle yaşlanılacağı yorumunda bulunulmaktadır. Fakat bu kişi sıkıntılarla karşılaşmaya devam ederken mutlu zamanlar da yaşayacaktır.

Rüyada şahin saldırısına uğramanın kötü anlamlar barındırdığını söyleyen alimlerce;

 • Kişinin başına musibetler geleceği,
 • Hayatlarının zorlaşacağı,
 • Sevdikleri insanların onları üzeceği,
 • Kazançlarını kaybedecekleri ve borç batağına girecekleri

Şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada dalga görmek ne anlama gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Şahin Öldürdüğünü Görmek

Rüyada öldürülen şahin gerçek hayatta zaferle sonuçlanacak olaylara işaret etmektedir. Rüyada şahin öldürülmesi kişinin sorun yaşadığı, ters düştüğü kişilerle sorunlarını çözeceğine delalet eder. Kişiye düşmanlık eden kişilere karşı bir zafer söz konusudur. Fakat bu rüya sorun yaşadığınız kişilerin gerçekten kötü oldukları konusunda bir uyarı niteliğindedir. Dikkatli olunmazsa bu kişiler tarafından zarar görebilirsiniz. Rüyada şahin öldürmek aynı zamanda etrafta size karşı kıskançlık besleyen, işlerinizin rast gitmemesini uman kişilerden de kurtulacağına delalet etmektedir. İş hayatınızda da ilerleme kat edeceğinize ve arkanızdan konuşan insanlardan uzaklaşacağınıza işaret etmektedir.

Rüyada Şahin Yakaladığını Görmek

Rüya yorumcuları rüyada yakalanan şahin için hayırlı yorumlarda bulunmaktadır. Rüyada şahin yakalamak da şahin öldürdüğünü görmek gibi iyi anlamlara işaret eder. Kişinin etrafında ona kötülük besleyen insanlar olduğundan ve bu insanlarla ilişkisini keserek onlardan uzaklaşacağına delalet etmektedir. Böylelikle kişi iyi ilişkiler kurduğu insanlarla hayatına devam edecektir. Ailede hastalıkla uğraşan biri varsa bu hastalığın iyileşeceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Şahin Kuşuna Dönüştüğünü Görmek

Rüyada şahine dönüşmek iyi ve kötü anlamlarda yorumlanmaktadır. İyi anlamda kişinin bir şehrin valisi olacağına ya da önemli bir kurumda yönetici olarak çalışacağına delalet eder. Kötü anlamda ise aile ilişkilerinin bozulacağına işaret etmektedir.

Rüyada Şahini Tuttuğunu Görmek

Rüyada tutulan şahin hayırlı bir olayın göstergesidir. Şahinin yükseklerden uçmasından dolayı bir şahini tutmanın yüksek mertebede bir işe sahip olunacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Kişi çok zengin olacak ve itibarı artacaktır. Bazı alimlerce rüyada şahinin kişinin elinden kaçması da çok hayırlı olarak kabul edilir. Rüyada şahin görmek ve onu tutmak aynı zamanda kişinin bulunduğu konumda yıllarca kalarak mutlu olacağı şeklinde yorumlanır. Kişinin çevresi tarafından sevgi ve saygı duyulacağına da delalet eder. Fakat bazı alimler rüyada tutulan şahini kaçırmanın mal ve mülkün kaybedilerek iflas edileceği şeklinde yorumlamaktadır. Rüyada tutulan şahini başkasına vermek o kişiyle iş yapılıp ortak olunacağını ya da mal mülkün o kişiye devredileceğine işaret eder. Aynı şekilde rüyada beyaz şahin tuttuğunu görmek de kişinin mutluluğunun artacağına ve refaha ereceğine delalettir. Rüyada şahin tuttuğunu görmek ve bu şahinin kişinin elinden düşüp ölmesi çalıştığı yerden ayrılacağına, rütbesini kaybedeceğine ve maddi anlamda hayatının daha da kötüleşeceğine işaret eder.  

Rüyada Ölü Bir Şahinin Görülmesi

Rüyada ölü şahin görmek de hayırlı rüyalardan biri olarak görülür. Kişinin sıkıntılarından kurtulacağın delalet eder. Rüyada ölü şahin görmek maddi ve manevi anlamda kişinin hayatının iyiye gideceğine işaret eder. Kişi çok uzun saatlerce çalışmak zorunda kalmayacak ve daha rahat şekilde para kazanacaktır.

Şahin Eti Yediğinin Görülmesi

Rüyada şahin eti yiyen kimsenin kısa zamanda zengin olacağı, kendisine büyük bir mal varlığı kalacağı işaret edilir. Birçok farklı şekilde yorumlanan bu rüya olumlu ve iyi olaylara delalet eder. Bu rüya;

 • Kişinin mutlu ve huzurlu bir hayat yaşayacağı,
 • Sağlığının yerinde olacağı,
 • İş hayatında başarılarının artacağı,
 • Maddi açıdan hayatının rahat olacağı,
 • Hayatında bir problem olduğunda destek alabileceği insanlar bulacağı
 • Evliler için aile içi refahın ve mutluluğun artacağı

Şeklinde yorumlanmaktadır. Aynı zamanda;

 • Kişinin sıkıntılarının biteceğine,
 • Kendisini maddi anlamda zorlayan kişilerden kurtulacağına

Delalet eder.

Rüyada Şahin Yavrusunun Görülmesi

Rüyada şahin yavrusu görülmesi ile ilgili rüyalar farklı anlamlarda yorumlanmaktadır.

 • Kişi bir iş yerinde çalışıyorsa ve yükselmek istiyorsa kişinin istediği terfi için daha erken olduğu ve beklenmesi gerektiği şeklinde yorumlanır.
 • Çocuk isteyen kişiler için çocuk sahibi olunacağına işaret eder.
 • Düşmanı olduğunu düşünen kişiler için bu düşman akrabalarından biri olabilir ve kişiye zarar verme niyeti güttüğüne delalet edilir.
 • Bir şahin yuvası içerisinde yavru şahin görülürse bu kişinin kandırılacağı anlamına gelmektedir. Rüya gören kişiye zarar vermeyi planlayan düşman çok büyük kötülük yapabilir ve bu kişinin ilerideki hayatını da etkileyebilir.

Rüyada Şahin Yumurtası Görülmesi

Rüyada görülen şahin yumurtası çoğu alimce iyi yorumlanır. Fakat yumurtanın şekline ve durumuna göre de tabirler değişmektedir. Rüyada şahin yumurtası görmek dostluk ve arkadaşlığı sembolize eder.

 • Yumurta küçükse bu az insanla tanışacağınız fakat o kişilerle kurduğunuz arkadaşlıktan mutlu olacağınız anlamına gelmektedir.
 • Yumurta büyükse bu çok dostunuz olacağı ve iyi ilişkiler oluşacağı şeklinde yorumlanır.
 • Sağlam bir şahin yumurtası görmek kişinin içe kapanıklıktan kurtulup, sosyalleşip farklı insanlarla tanışarak kalıcı arkadaşlıklar kuracağına delalet eder.
 • Kırık bir şahin yumurtası görmek kişinin arkadaş çevresiyle sorun yaşayacağı, arkadaşlar arasında tartışmalar olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Şahin Beslendiğinin Görülmesi

Rüyada şahin görmek ve onu beslemek yolculuk yapmakla bağdaştırılır. Rüyada şahin beslemek şahinin yaşına göre farklı şekilde yorumlanmaktadır.

 • Rüyada beslenen şahin yavruysa bu tatil ve dinlenme amaçlı bir yolculuğa çıkılacağı şeklinde yorumlanır.
 • Şahin büyükse iş için bir yolculuk yapılacağına işaret eder.

Rüyada şahini neyle beslediğiniz de yolculuğunuzun nasıl geçeceğine işaret eder.

 • Rüyada şahin etle besleniyorsa yolculuğun biraz daha sıkıntılı ve yorucu geçeceğine delalet edilir.
 • Rüyada şahini sütle besliyorsanız bu tam tersi şekilde yolculuğunuzun rahat geçeceği şeklinde yorumlanır.

İmam Nablusi Hz. rüyada şahin beslediğini gören kişinin parasal sorunlarının çözüleceğini, bunun sonucunda hayatlarının yola gireceğini ve sıkıntılarının biteceğini belirtmektedir. Kişinin maddi anlamda rahatlaması psikolojik olarak da iyi hissetmesini sağlayacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?