Perşembe, Nisan 18, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Morg Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Morg Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada morg görmek rüya sahibinin üzüntülü bir haber almasına yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin yakında ailesinden birinin veya uzak akrabalarından birinin acı haberini almak olarak yorumlanan rüyanın kişiler için uğursuzluk getirdiğine inanılmaktadır. Rüyasında morg gören bir kimse yakınlarından birinin vefat haberini alarak büyük bir sarsıntı yaşayacağı yorumu yapılmaktadır. Rüyayı gören kişi için pekte olumlu yorumlar yapılmazken rüya sahibinin muhtaç duruma düşerek büyük bir üzüntü yaşamasına delalet edilmektedir. Rüyasında morg gören kişiler için rüyanın anlamı şu özellikleri taşımaktadır:

  • Rüya sahibinin büyük bir dert içinde olması,
  • Rüya sahibinin ailesi veya çevresinde büyük bir düşmanının olması,
  • Rüya sahibinin büyük bir günah işlemiş olması şeklinde kişilere haberci olabilecek bazı durumların göstergesi olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Morga Girdiğini Görmek

Rüyada morga girildiği görülürse rüyayı gören kişi için kötü bir haber alacağı yorumu yapılmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında morga girdiğini gören kimseler için aksilik ve kötülükler peşini bırakmaz ve büyük mücadele yaşarlar diyerek yorumlarını ifade etmektedir. Yine aynı şekilde rüyasında morga girerek yakınlarından birinin vefat ettiğinin görülmesi de büyük uğursuzlukları peşinde getirir diyerek büyük alim yorumlarına eklemiştir.

Ayrıca rüyada kucağına bebek verildiğini görmek hakkında bilgileri inceleyebilirsiniz.

Rüyada Morg Kapısında Beklemek

Rüyada morg kapısında durduğunu veya beklediğini gören kimse yakın zamanda kötü ve acı bir haber alır. Kişinin rüyada morg kapısından girmesi ise büyük kötülüklerin kapısının aralandığına işaret eder. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında morg kapısında bekleyen kişinin içeride bir tanıdığı yatıyorsa bu durumda rüyayı gören kişi yakınlarından birinin kötü haberini duyabilir şeklinde yorumlamaktadır. Rüya birçok alim tarafından olumsuz şekilde açıklanmaktadır.

Rüyada Morg Kapısından İçeri Girmek

Rüyada morg kapısından içeri girdiğini gören kimseler ailesinden veya iş hayatından birilerinden büyük bir ihanet göreceğine inanılır. Ona kötülük yapacak olan kişi isteklerine kavuşarak rüya sahibinin huzurunu bozar ve kötülük getirir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında morg kapısından içeri girmek sıkıntılı günlerin yaşanacağına işaret eder şeklinde yorumlamıştır. Büyük alim rüya sahibinin maddi ve manevi anlamda zorluklar çekerek arzularını yerine getirmede oldukça zorlanacaktır şeklinde rüyayı yorumlamıştır.

Rüyada Kendini Morgda Görmek

Rüyada kendini morgda gören kimse büyük bir hastalığa yakalanacağına delalet edilir. Bu hastalık yüzünden ailesi ve çevresi ile ilişkilerinin kopacağına ve büyük sıkıntılar çekileceğine inanılır. İş hayatında büyük yükselmelerden sonra bir anda iflas eşiğine gelmeye işaret edilmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında kendini morgda gören kimse maddi konularda büyük sıkıntılar çekerek sağlığı konusunda ciddi nöbetler geçirebilir şeklinde yorumlarını dile getirmektedir.

Rüyada Morgda Yattığını Görmek

Rüyada morgda yattığını gören kimse ciddi sağlık sorunları ile boğuşacağına delalet edilir. Evliyse bu durumda eşinden büyük bir darbe göreceğine bekarsa yeni tanışacağı insandan büyük bir kötülük yaşayacağına inanılır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında morgda yatan kişi rüyayı gören kişiyse eğer bu durumda rüya sahibi zor bir süreçten geçerek istediği hiçbir hayalini ve arzusunu yerine getiremeyeceğine delalet etmiştir. Rüya sahibi kendini morgda yatarken gördüğünde en yakınından büyük bir kötülük görecektir diyerek yorumlarına eklemiştir.

Rüyada Morgu Temizlediğini Görmek

Rüyada morgu temizlendiğini gören kimseler için büyük olumsuzlukların ve kötülüklerin başından gitmesini istemek olarak yorumlanır. Rüya sahibi uzun süredir uğraştığı ve yorulduğu bir işinde artık huzura kavuşmak ister ve bu durumda istediği ve dilediği huzur ve mutluluğa erer. Rüyada morg temizliği kötülük ve mutsuzluktan kurtulmak isteme olarak yorumlanır. Birçok alimde rüya sahibinin darda olduğunu ve bir yardım arayışında olduğunu işaret eden bir rüya olduğu yorumunu yapmıştır. Rüya sahibi morgu temizlediğini gördüğü rüyasında büyük zorlukları Allah yolunda dua ederek ve iyi dilekler isteyerek yenebileceğini unutmamalıdır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?