asd
Pazartesi, Temmuz 22, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Mezarlıkta Gezdiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Mezarlıkta Gezdiğini Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada mezarlıkta gezdiğini görmek ne anlama gelir, nasıl yorumlanır? Birçok kişinin merak ettiği rüyada mezar hakkında açıklamaları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Rüyada kabristanda gezdiğini gören kimseler için İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; bu kimseler dünyada büyük bir günah işleyip günahından kurtulmak için yardım isteyen kimselerdir, şeklinde yorumlarını bildirmiştir. Rüyada mezarlıkta gezen kimseler için rüyanın ne zaman görüldüğü de önem taşımaktadır. Rüyada gece saatlerinde mezarlıkta gezen kimseler bir durumdan kaçmak için büyük bir çabaya girecek olan kişilerdir. Mezarlıkta gündüz gezen kimseler ise pişmanlık duyduğu bir durumdan tanıdığı bir kimse sayesinde kurtularak huzura ereceğine rivayet edilmektedir.

Rüyada Mezarın Ateş İçinde Yandığını Görmek

Rüyada kabrin ateşler içinde yandığına şahit olmak kişiler için pek hayırlı görülmez. Rüya hakkında Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; bir kimse rüyasında mezarlıkta gezinirken, mezarın ateşler içinde yandığına tanıklık ederse o kimse günahkâr kimselerdendir, şeklinde yorumlarını ifade etmiştir. Rüya her ne kadar olumsuz olarak tabir edilse de kişiler Allah’a dua etmekten vazgeçmeden günahlarından arınmak için yardım istemelidir. Rüya hakkında büyük alimlerin yorumları genellikle olumsuz olmaktadır.

Rüyada Mezarın Haşere Dolu Olduğunun Görülmesi

Rüyada kabrin haşere dolu olduğunun görülmesi alimler tarafından olumlu bir şekilde yorumlanmamaktadır. Rüya hakkında İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; bir kimse rüyasında mezarın haşere ile dolup taştığını görürse o kimse Allah’ın sevmediği birtakım işlere kalkışmıştır, şeklinde yorumlarını belirtmiştir. Rüyasında mezarlığın haşere dolu olduğunun görülmesi kişilerin kısa zaman içerisinde hane halkından birinin hukuk dışı bir işe girişmesi olarak rivayet edilmektedir.

Rüyada ikiz bebek görmek ne anlama gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyasında Ölünün Kemiklerinin Ayrıldığını Görmek1

Rüyada mezarda bir ölünün kemiklerinin ayrıldığının görülmesi rüya sahibinin ve ailesinin malından israf edeceğinin bir göstergesi olarak kabul edilmektedir. Rüya hakkında Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyasında ölünün kemiklerinin ayrıldığına tanık olan kimseler kısa zaman içerisinde maddi bir sorun yaşayabilir, şeklinde bildirmiştir. Rüya sahibi yakın zamanda maddi konulara dikkat ederek harcamalarını kısıtlarsa bu durumdan etkilenmesini önleyebilir.

Rüyasında Ölünün Kemiklerini Topladığını Görmek

Rüyada ölünün kemiklerini topladığını gören kimseler için İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında mezarın içerisinde bulunan bir ölünün kemiklerini topladığı görmek, rüya sahibinin hiç beklemediği bir yerden mal ve paraya sahip olacağına delalet eder, demiştir. Rüya sahibinin kendi veya hane halkından birinin beklemediği yerden gelecek olan mal ve para, rüya sahibinin gayrimenkul alımları gerçekleştirmesini sağlayabilir.

Rüyada Kabir Ziyareti Yaptığını Görmek

Rüyada bir kimse kabir ziyareti yaptığını görürse bu kişi kısa zaman sonra tanıdığı birini hapishanede ziyarete gidebileceğine rivayet edilir. Alimlere göre rüyasında mezarlık ziyaret eden gerçek hayatta hapishane ziyaret etmektedir. Rüya sahibi veya hane halkından bir kimse bu ziyaretinde derinden etkilenerek büyük bir üzüntü yaşayabilir. Yaşadığı üzüntü sebebi ile hayatında önemli kararlar alarak birtakım değişikliklere gidebilir.

Rüyasında Ölmeden Mezara Gömüldüğünü Görmek

Rüyasında ölmeden mezara girdiğini gören kimseler için olumlu ve güzel yorumlar yapılmamaktadır. Rüya sahibi rüyada mezara diri diri gömüldüğünü görürse hayatında hiç beklemediği bir kimse yüzünden derin bir üzüntü yaşayabilir. Rüyasında ölmeden mezara gömülen kişi mezarı kendi açtığını görürse bu durumda yakında bir zamanda büyük bir sevap işleyeceğine işaret edilmektedir. İşleyeceği sevap sayesinde büyük dua alır ve işleri yolunda gider. Rüya sahibi bir tanıdığının kendini gömdüğünü görürse bu durumda kısa zamanda yaşayacağı üzüntü ve maddi sorunlarından kurtulması ve rahata ermesine delalet edilmektedir. Bazı alimlere göre mezarını kazan kişi uzun ömürlü olur. Bekar bir kişi rüyasında kendi mezarını kazıp diri diri gömüldüğünü görürse kısa zamanda hayatına hilekâr kimseler girer.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?