Çarşamba, Haziran 19, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Kızarmış Balık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kızarmış Balık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kızarmış balık görmek, Caferi Sadık (r.a.)’a göre; hayırdır. Rüya sahibi, rızık, bereket ve şifa ekseninde hayatını sürdürecektir. Çoğu alim de böyle düşünür. Ancak bunun aksini iddia edenler de vardır. Balık görmek iyidir ancak balığın kızarması elden giden şansa delalet eder. Bu yüzden kötü olduğunu dile getirenler de vardır.

Ancak rüyada kızarmış balık görmek, herkes için aynı anlama gelmez. Rüyayı gören kişinin psikolojik durumu, maddi hâli, cinsiyeti, mesleği, yaşı, vb. faktörler rüyanın yorumunu değiştirirler.

Rüyada Kızarmış Balık Yediğini Görmek

Rüyada kızarmış balık yemek, iyidir. Rüya sahibini sıkan ve zor durumda bırakan hadiseler birer birer ortan kalkmaya başlar. Aynı zamanda bir yolculuk olarak da tabir edilir. Rüya sahibi, uzun bir seyahate çıkacaktır. Bu yolculuk düşüncelerini ve hayatını derinden etkileyecektir.

Ayrıca rüyada keçi sütü görmek ne anlama gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Pişmiş Balık Görmek

Rüyada pişmiş balık, hayırlara vesile olur. Rüya sahibinin evinden bereket ve bolluk eksik olmaz. Rüya sahibinin işleri yolunda gider. Bekar kişiler, hayırlı kısmetlerle evlenir. Evlilerin hayırlı evlatları olur.

Ayrıca çok çalışmak, çok kazanmak gibi anlamlara da gelir. Genel kanı, pişmiş balığın iyi olduğu yönündedir. Ancak bazı alimlere göre; rüyada çok pişen balık, ağzı tadının kaçmasına ve neşenin kaybolmasına delalet eder.

Rüyada Kızarmış Balık İkram Ettiğini Görmek

Rüyada kızarmış balık ikram etmek, geleceğe işaret eder. Rüya sahibi başladığı işte yükselir. Şayet işi yoksa en kısa sürede iyi bir iş bulur. Rüyada kızarmış balık ikram etmek, evliler için çocuk demektir. Bekar kimselerin yuvası kurulur, kısmetleri açılır.

Bazı alimler kızarmış balık ikram etmenin hayır olmadığını dile getirirler. Çünkü ikram edilen balık, rızkın verilmesi anlamına gelir. Rüya sahibi gündelik hayatındaki bir başarısını veya rızkını başkasına vermek zorunda kalacaktır.

Rüyada Kızarmış Balık Tuttuğunu Görmek

Rüyada kızarmış balık tutmak konusunda birçok görüş ileri sürülmüştür. Maddi olarak ilerlemeye, dost hanesinin artmasına, vb. delalet eder. Rüya sahibi hastaysa en kısa zamanda devasını bulup, iyileşecektir. Tüm kederleri ve göz yaşları dinecek yerini refaha ve huzura bırakacaktır.

Rüyayı gören kişi her zaman güler yüzlü olacak, keyfi ve huzuru hiç eksilmeyecektir. Ancak bazı alimlere göre; rüyada tutulan kızarmış balık derttir. Rüya sahibinin istekleri yerine gelmeyecek, dertleri artacaktır. Ancak Allah’ın inayetiyle bu sıkıntılardan kurtulacaktır.

Rüyada Kızarmış Balık Satın Aldığını Görmek

Rüyada kızarmış balık satın almak, şan ve şöhret getirir. Kişi gerçek hayatında başarısından ve terbiyesinden ötürü herkes tarafından sevilip sayılır. Rüya sahibine uzak bir yerden miras kalacaktır. Bu mirasla fakirliği gidecek, toplum içindeki itibarı artacaktır.

Ancak bazı görüşler bunun tam tersini söyler. Rüya sahibi fakirse zengin olamayacak, zenginse malı ve mülkü azalmaya başlayacaktır.

Rüyada Balık Oltası Aldığını Görmek

Rüyada balık oltası almak, faydalıdır. Rüya sahibi öğrenciyse okumak için burs ve destek bulur. Şayet iş güç sahibiyse parası ve malı artar. Zengin birinin böyle bir rüya görmesi, daha hayırlıdır. Malın, mülkün, paranın, vb. artması anlamına gelir.

Balık, şans demektir. Balığı olta ile avlamak şansı yakalamak demektir. Oltadan kaçan balık, yakalanan talihin kaçıp gitmesine işaret eder. Bu yüzden uğursuzluk olarak görülür.

Rüyada Az Pişmiş Balık Yediğini Görmek

Rüyada az pişmiş balık yemek, çoğu alime göre kötüdür. Rüyada kızarmış balık yerine az pişen balık, şansın gitmesine işaret eder. Bazı görüşler bunun tam tersini söylerler. Çünkü balığın az pişmesi, bir beladan ucuz yırtmak anlamına gelebilir. İbni Sirin (r.a.)’e göre; rüyada tuzlu balığın az pişmesi sıkıntıya işaret eder.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?