asd
Pazartesi, Temmuz 22, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Keçi Sürüsü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Keçi Sürüsü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada keçi sürüsü görmek, berekete ve evlada işaret eder. Rüya sahibi evliyse en kısa sürede çocuk sahibi olacaktır. Şayet bir çocuğu varsa ikincisi de gelecektir. Bekar olan kişiler, yakın zamanda hayırlı bir kısmetle tanışacaklardır. Bu kısmet, rüyayı gören kişinin hayatını derinden etkileyecektir.

Rüyada keçisi sürüsü görmekle alakalı İslam alimlerinden İmam-ı Nablusi (r.a.) şöyle der: Erkek evladın gelmesi yakındır. Rüyasında keçi gören, keçi sürüsü gören kimseler erkek evlada sahip olacaklardır.

Rüyada Keçi Sütü İçtiğini Görmek

Rüyada keçi sütü içmek, başarıya ve sağlığa işaret eder. Rüya sahibi iş hayatında başarılara imza atacaktır. Ayrıca manevi anlamda da yükselişe geçecektir. Keçi sütü azmin, çalışmanın, sıhhatin ve başarının temsilidir.

Rüyayı gören kişi evliyse yakında erkek bir çocuk kucağına alacaktır. İslam alimlerinin de dediği gibi keçi, erkek çocuğu simgeler.

Rüyada kahverengi ayı görmek ne anlama gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Keçinin Beyaz Olması

Rüyada beyaz keçi görmek, hayra alamettir. Rüya sahibi kısa süre içinde oldukça hayırlı ve sevindirici bir haber alacaktır. Bu haber, onun hayatını komple değiştirir. Beyaz saflığın, barışın ve güzelliğin temsilidir. Beyaz, sevap ve iyilik demektir. Beyaz keçi, rüya sahibine iyilik getirecektir.

Rüyayı gören kişi beyaz keçiyi sakin görmüşse, sıkıntı yoktur. Sakinlik ruh dinginliğine, azme ve başarıya işaret eder. Şayet beyaz keçi hareketli ve öfkeli ise durum karışıktır. Rüya sahibi için gidişat kötü demektir. Allah’a tövbe ederek, ondan mağfiret isteyerek günahlarından arınmaya çalışmalıdır.

Rüyada Kara Keçi Görmek

Rüyada siyah keçi görmek, aslında kötü bir anlama gelmez. Rüya sahibi başarmak için çabalamalı ve çalışmalıdır. Çabanın olmadığı bir yerde başarı da olmaz. Kara keçi, rüya sahibi için bir uyarıcıdır. Onu çalışması konusunda ikaz eder.

Cafer-i Sadık (r.a.) rüyada keçi sürüsü içinde kara keçiler görmekle ilgili şöyle der: Rüyayı gören kişi, başına türlü dertler açmıştır. Bencilliği ön plandadır. Bu kötü özelliklerinden kurtulursa feraha erecektir.

Görüldüğü gibi Cafer-i Sadık (r.a.) da bu rüyanın uyarıcı bir vasfı olduğunu dile getirir. Bazı alimlere göre; rüya sahibi gerçek hayatta çevresine çok dikkat etmelidir. Onun kötülüğünü isteyen ve fenalığı için uğraşan rakibi çoktur.

Rüyada Keçi Kestiğini Görmek

Rüyada keçi kesmek, hayra işaret eder. Rüya sahibi bekarsa kısmet bulup evlenir. Evli ise en kısa sürede çocuk sahibi olur. Hayırlı bir evlada sahip olmaya delalet eder. Rüyayı gören kişi, iyi niyetlidir ve temiz kalplidir. Çevresindeki insanların art niyetlerini anlamayabilir. Ancak ayağını denk almalı ve tehlikelere karşı gözünü dört açmalıdır.

Çoğu alim de bu rüyanın olumsuz olduğuna delalet eder. Keçi bereketin ve uzun ömrün sembolüdür. Onun kesilmesi, yok edilmesi pek hayırlı bir olay değildir. Şer olarak görülür.

Rüyada Keçinin Kendisini Kovaladığını Görmek

Rüyada keçi tarafından kovalanmak, kedere işaret eder. Rüya sahibinin dertlerden ve tasalardan uzak durması anlamına gelir. İslam alimleri bu konuda rüyanın akışını esas alırlar. Yani kişi, keçi tarafından kovalanırsa ve yakalanmazsa sorun yoktur. Şayet yakalanırsa ömrü kısalır, bereketi azalır. Sağlığı da bozulabilir. Uzaktan beklediği bir haber müjde olmaz, bela olur.

Rüyada Keçi Tarafından Saldırıya Uğradığını Görmek

Rüyada keçinin saldırısına uğramak, şerdir. Rüya sahibi hayırsız insanlarla gezer, dolaşır. Onlar kendi pisliklerini rüya sahibine sıçratmak isterler. Rüyayı gören kişi, bu tehlikelerden uzak durmalıdır. Bu oyunlara kanmamalıdır.

Rüyada keçi sürüsü tarafından saldırıya uğramak, daha kötüdür. Rüya sahibi mutsuz bir yaşam sürecektir. Başına gelmeyen fenalık kalmayacaktır. Çeşitli sıkıntılar onun çevresini saracaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?