asd
Perşembe, Temmuz 25, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Kan Aktığını Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Kan Aktığını Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada kan aktığını görmek hususunda birçok yorum mevcuttur. Cinsiyete, yere, rüyanın durumuna, vb. göre farklı teviller dile getirilir. İslam rüya tabircilerinden Cafer-i Sadık (r.a.)’ göre; rüyada kan akması hayırdır. Kan para, mal ve mülk gibi farklı anlamlara delalet eder. İmam-ı Nablusi (r.a.) bu konuda şöyle der: Rüya sahibinin herhangi bir uzvundan, yerinden, kaç damla kan akarsa o kadar mala sahip olur. Şayet zengin biriyse o miktarda parası azalır.

Rüyada Kan Aldırmayı Görmek

Rüyada kan aldırmak kişinin düşmanları olduğuna işarettir. Bu düşmanlar rüya sahibinin noksan bir tarafını bulup üzerine çullanabilmek için fırsat beklemektedirler.

Alınan kanın hangi koldan alındığı da önemli diğer bir ayrıntıdır. Sağ koldan alınan kan rüya sahibinin gündelik hayatında kaybettiği, onun için çok önemli olan bir nesneyi bulmasına delalettir. Sol koldan kan alındığını gördüyse uzun süredir kayıp olan bir tanıdık, akraba, vb. bulunacak demektir.

Rüya sahibi kan aldırmak için çaba gösterdiği halde emekleri boşa gitmişse yani bir türlü kanını veremediyse gerçek hayatındaki bir planının, işinin, vb. bozulacağına işarettir.

Rüyada incir yediğini görmek ne anlama gelir? Detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Rüyada Kan Tükürdüğünü Görmek

Rüyada kan tükürmek arkadan konuşulmaya, dedikoduya hatta iftiraya uğramaya işaret eder. Rüya sahibi erkekse ve tükürdüğü kan elbiselerine bulaşmışsa kadınlarla ilişkisi zayıflar. Genel anlamda şer olarak kabul edilen kan tükürme, rüya sahibinin maddi yönden düşüşe geçeceğinin sembolüdür.

Rüyada Kan İçtiğini Görmek

Rüyada kan içmek hayırlı bir hadise değildir. Allah yolundan dönüldüğüne, sadaka ve zekat vermemeye, din yolundan sapmaya, haram işlere bulaşmaya delalet eder. Rüyada kan akması veya içilmesi evini geçindiren anne veya baba için evlatlarını haram yoldan kazandığı parayla beslediğine işarettir. Bazı İslam alimleri rüyasında kan içtiğini gören kişiler için şöyle der: Rüya sahibi bir fakire, dara düşene ve ihtiyaç sahibine yardım etmiştir. Ancak ettiği yardımlar (maddi veya manevi) o kişilere ulaşmamıştır.

Rüyada Kan İşediğini Görmek

Rüyada kan işemek farklı şekillerde yorumlansa da genel kanı böyle bir rüyanın hayırlara vesile olduğu yönündedir. Kişi rüyasında kan işediğini görürse hapisteyse özgür olur, hastaysa iyileşir, dertliyse deva sahibi olur, maddi olarak zor durumdaysa eli bollaşır.

Şayet rüya sahibinin kanlı idrarı az miktardaysa maddi bakımdan malının ve mülkünün azalacağını bilmelidir. Kanlı idrar oranı çok fazla ise zenginleşecektir.

Rüyada Üzerine Koçun Kanının Bulaşması

Rüyasında kıyafetine koç kanı bulaşmak konusunda farklı fikirler ileri atılır. Onlardan birisi rüya sahibinin zengin ve sözü geçen biri tarafından aldatılacağını söyler. Bu olaydan sonra rüya sahibi harama alışır, aile dirliği ve düzeni bozulur, kısa bir süre içerisinde malını ve mülkünü kaybeder.

Başka bir yorum ise kişinin herhangi bir elbisesine koç kanı bulaşması durumunda şayet onu yıkarsa bu kötülükten uzak duracağına, helal yola döneceğine delalet eder.

Rüyada Kan Bağışladığını Görmek

Rüyada kan bağışlamak hayırlı şekilde yorumlanır. Rüya sahibi fakir ise zenginleşir, zengin ise verdiği oranda parasını kaybeder. Ancak bazı alimlere göre zengin birinin kan bağışlaması malının ve mülkünün artmasına delalettir. Aile hayatındaki sorunlar azalır, yüzü gülmeye başlar.

Rüyada kan akması konusunda farklı görüşler mevcuttur. Bunlardan birisi İbn-i Sirin (r.a.)’e aittir. Bu hususta farklı bir tespitte bulunur: Rüya sahibinin herhangi bir sebeple herhangi bir yerinden kan çıkması pek hayırlı olamaz. Kişiye biri tarafından gelen maddi yardım kesilir ya da aile üyelerinden birisi vefat edebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?