Pazartesi, Haziran 17, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada İntihar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada İntihar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada birinin intiharını görmek, genel kanıya göre uğursuzluktur. Birçok İslam alimi bu konuyu şer olarak ifade eder. İmam-ı Nablusi (r.a.) bu konuda şöyle der: Rüyada birinin intihar etmesi, birçok manaya gelebilir. Kişi, derde ve tasaya sahip olur. Bu tasaları aşmak hiç de kolay değildir.

Çoğu alim de onu destekleyen şeyler söyler. Çünkü İslam dininde intihar etmek, büyük günahlar arasındadır. Allah’ın verdiği canı sadece Allah alır. Bu sebeple başkasının intihar ettiğini bile görmek, şanssızlıktır.

Rüyada İntihar Eden Birini Kurtardığını Görmek

Rüyada intihar eden birini kurtarmak, yardım etmek anlamına gelir. Rüya sahibi çeşitli dertlere ve tasalara düşse de Allah onu bulunduğu yerden alıp daha üst bir mevkie gönderecektir. Bu sebeple hayırlı bir rüyadır.

Mevkiden kasıt maddi ve manevi olandır. Yani rüyayı gören kişi maddi olarak sıkıntı çekmez. İş yaşamında yükselir, çeşitli başarılara imza atar. Aynı zamanda manevi olarak da yükseliştedir. Yani dini olarak Allah’a yaklaşacaktır.

Bu konuda büyük din yorumcusu Cafer-i Sadık (r.a.) şöyle der: Rüya sahibi verdiği emeklerin neticesine ulaşacaktır. Bu dünyada ve ahirette rahat edecektir. Çalışma, azim ve sabır onu yükseltecektir.

Rüyada başkasını çığlak görmek ne anlama gelir? Detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Rüyada Birinin İntihar Ettiğini Duyduğunu Görmek

Rüyada intihar eden birini duymak, kötü olaylara işaret eder. İbn-i Sirin (r.a.)’e göre; rüyada intihar eden kişinin sesini duymak, şerdir. Rüya sahibinin başına bir sürü uğursuzluk ve bela gelecektir. Bunlardan kaçınmak için Allah’a yakarmak ve bol bol dua etmek gerekir.

Genel kanı bu rüyanın şerre işaret ettiğini gösterir. Rüya sahibinin üzerine gelen insanlar, onun moralini bozarlar. Rüya sahibi dert ve tasa içinde zaman geçirecek demektir.

Rüyada İntihar Eden Kadın Görmek

Rüyada intihar eden kadın, talihsizliktir. Rüya sahibinin başına çeşitli sıkıntılar gelecektir. Üstelik bu dertleri aşmak pek de kolay olmayacaktır. Özellikle İmam-ı Gazali (r.a.) rüyada birinin intihar etmesi hakkında şöyle der: Rüyayı gören kişi, intihar eden kadını tanıyorsa sıkıntı var demektir. Rüyayı gören kişi, dertten ve tasadan kurtulamaz. Başı her zaman belaya girer.

Şayet bazı alimler rüyayı gören kişinin, kadını tanımadığı durumu daha berbat olarak açıklıyorlar. Onlara göre; rüya sahibi kadını tanımıyorsa, kendisi kısa süre içinde intihara kalkışacaktır.

Rüyada İntihar Eden Erkek Görmek

Rüyada intihar eden erkek görmek, kötüdür. Rüya sahibinin hanesine bela girer, bereket oradan uzak olur. Cabirül Magribi (r.a.) bu konuda şöyle buyurur: Rüyasında intihar eden adam görenlerin evindeki huzur kaybolur, sağlıkları bozulmaya başlar. Rüya sahibinin maddi zenginliği yavaş yavaş erimeye başlar. Fakirlik, kuruluk ve bereketsizlik başlar.

Rüyada İntihar Ettiği Hâlde Ölmediğini Görmek

Rüyada intihar edip ölmemek, bazen şer bazen hayırdır. Yapılan hatadan dönmeye, tövbe etmeye işaret eder. Bu yönleriyle hayırdır. Ancak kişinin kötülüğe bulaşması ve belayla tanışması şer olarak görülür. Çoğu İslam alimi bu rüyanın kötüye delalet ettiği konusunda uzlaşmışlardır.

Rüyada İntihar Eden Arkadaşını Görmek

Rüyada arkadaşının intihar etmesi, rüyayı gören kişi için üzücü bir durumdur. Ancak intihar edip ölen kişi sevilmeyen ve art niyetli biriyse rüya sahibi hiç üzülmemelidir. Çünkü hayatındaki bir musibet, kötülük, vb. yok olmuştur.

Ancak rüyayı gören kişi, intihar eden şahsı yakinen tanıyorsa ve çok seviyorsa o zaman sıkıntı büyük demektir. Sevdiği kişi hayattaysa kısa zamanda ölecektir. Şayet uzun zaman önce ölmüşse onun mezarına gidip bir fatiha okumalıdır.

Rüyada birinin intihar etmesi hele de sevilen birinin ölmesi, acıya delalet eder. Rüya sahibi büyük acılarla sınanacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?