asd
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Dalga Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Dalga Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada dalga görmek genel anlamda hayırlara yorulsa da bazı alimler tarafından görülüş biçimi ile alakalı olumsuz şekillerde yorumlanabilir. Rüyada dalga gören kimse huzurlu ve sakin bir hayat geçirebilir. Çevresinde veya hanede kendisine karşı çıkan asilik yapan kimselerden yüzü güler. Dilediği hayalini gerçekleştirmek için işleri kolaylaştır. Bereketli bir yaşam sürerek kendisine düşmanlık edecek kimselerden uzak durur.

Rüyada görülen dalgalar rengi, şekli veya büyüklüğüne göre farklı anlamlar kazanır. Rüya sahibi gerçek hayatta zorlu birtakım işlerin içinden geçiyorsa rüyasında gördüğü dalgalar kendisine ferahlığı işaret edebilir. Rüya sahibi kısa zaman içerisinde çok mutlu olacağı bir haber alabilir ve hayatında ciddi değişlikler yaşayabilir.

Rüyada Büyük Dalgalar Görmek

Rüyada büyük dalga görmek rüya sahibinin kendisinin veya hanesinin iş hayatında güçsüzlüğe düşeceğini bildirir. Rüya hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; kim rüyasında büyük dalgalar görürse işinden alıkonacağı birtakım olaylar yaşar, bu olaylar karşısında itibari kaybolabilir, demiştir.

  • Rüyayı gören kişinin mevcutta sahip olduğu bir işi varsa kısa zamanda kendisine karlı gözüken işler sunulur. Rüya sahibi kendisine pek hayırlı gibi görünen işleri kabul ederse ilerde malından eksilmeler görebilir.
  • Rüya sahibi evliyse bu durumda hanesine huzursuzluk getirecek birtakım kimseler ile münakaşaya girebilir. Olmadık şekilde ailesi ile arası açılan rüya sahibi üzüntü ve keder yaşayabilir.
  • Rüya sahibi hayatın her anlamında düşüş yaşayacağı bir döneme girebilir. Bu dönemlerden ferahlığa kavuşarak kurtulmak isteyen rüya sahibi sabırlı olup duasını eksik etmemelidir.

Rüyada büyü görmek hakkında açıklamaları da inceleyebilirsiniz.

Rüyada Dalgalardan Kaçtığını Görmek

Rüyada dalgalardan kaçtığının görülmesi rüya sahibinin tehlikeli bir durumdan kurtulmak istemesi ile ilişkilendirilebilir. Rüya hakkında Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kim rüyasında büyük dalgalardan uzaklaştığını görürse gizli düşmanlarını gün yüzüne çıkararak beladan uzak durmak istemektedir, demiştir. Rüya sahibi çevresinde olan bitenden haberdar olacağı birtakım havadisler alabilir. Bu havadisler sonucunda gözü açılabilir ve doğruları daha net bir şekilde gözlemleyebilir. Rüya sahibi tez zaman içinde kendisine bildirilenler ile hayatında köklü değişiklikler yaşayabilir.

Rüyada Dalgalar ile Boğuştuğunu Görmek

Rüyada dalgalar ile boğuştuğunun görülmesi kişilerin gerçek hayatta sevmedikleri kimseler ile büyük tartışmalar içine gireceğine işaret eder. Tartışma sonucunda rüya sahibi derinden etkilenebilir ve üzüntü içine girebilir. Rüya sahibinin hayrına olan bu rüya için İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; kim rüyasında dalgalar ile boğuştuğunu görürse beklemediği bir kimseden büyük bir iyilik görür, bu iyilik sayesinde rüya sahibi yanlışlarını fark eder ve feraha kavuşur, demiştir.

  • Rüyanın ne zaman görüldüğü bu tip rüyalarda önem kazanmaktadır. Rüya sahibi bir iş veya bir kimse ile ciddi sorunlar yaşadığı dönemde bu rüyayı görürse yaşadığı durumdan ciddi derecede etkilenmiştir. Gerçek hayatta yaşadığı sorunlar rüyasına yansımıştır.
  • Rüya sahibi yeni giriştiği bir işin arkasında bu rüyayı görürse, tez zamanda kötü bir haber alabilir ve kalkıştığı işten hayırsız sonuçlar görebilir.
  • Dalgalar ile boğuşmak genel olarak bir sorun ile kıyasıya mücadele etmek olduğu için rüya sahibi kendisini kontrol altında tutarak belli bir süre hanesinde kişilere veya arkadaş çevresine karşı temkinli davranmalıdır.

Rüyada Dalgalardan Kurtulduğunu Görmek

Rüyada dalgalardan kurtulduğunu gören kişiler altından kalkamayacağı işlere girişir. Rüya hakkında Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kim rüyasında dalgalardan kurtulmak ister de bu dalgalar ile büyük bir savaş verirse, büyük uğraşa gireceği ve sonunda kendisinin zararlı çıkacağı işlerin içinde girer, demiştir. Rüya sahibi bu yüzden işinde, eğitim hayatında veya aile ilişkilerinde vereceği her kararı enine boyuna düşünmelidir. Rüya sahibi kendisine veya hanesine gelecek bir zarar sonucunda büyük üzüntüye uğrayabilir. Beklenmedik bir kaza haberi alınabilir ve rüya sahibi kendi malından olabilir.

Rüyada Dev Dalgalarda Tekne ile Gezdiğini Görmek

Rüyada dev dalgaların arasında tekne ile gezdiğini gören kimseler için İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kim rüyasında dev dalgalar ile tekne üzerinde yol aldığını görürse, gerçek hayatta kararlı olmasını gerektiren durumlar ile karşılaşır. Rüya sahibi bekarsa bu durumda karşısına ciddi bir talebi çıkabilir. Rüya sahibinin karşısına aniden çıkan talibi kendisine mutluluk getirebilir. Rüya sahibi yine de karşısındaki kişiyi iyice tanımalıdır. Evli bir kişi rüyasında dalgalı bir denizde tekne ile gezindiğini görürse bu durumda hanesinde usulsüz işlere kalkışan kimseler ile büyük kavgalar edebilir. Rüya sahibi bu durumdan büyük üzüntü duyabilir ve ciddi uğraşlar ile durumu düzeltmeye çalışabilir.

Rüyada Büyük Dalgaların Üzerine Geldiğini Görmek

Rüyada dev dalgaların üzerine geldiğini gören rüya sahibinin gerçek hayatta sorunlar ve dertler ile başa çıkabilecek güçte olduğunu gösterir. Rüya sahibi kendi ve hanesi için bereket ve bolluk getiren birtakım işlere kalkışabilir. Rüyanın görüldüğü zaman rüya sahibi kendisini ferahlamış hissederse kısa zaman içerisinde müjdeli bir haber alabilir. Alacağı müjdeli haber yeni bir bebek veya miras olabilir. Rüya sahibi her anlamda mutlu olacağı bir haber alarak şehir değişikliği yapabilir. Uzun bir yolculuk yaşayacak olan rüya sahibi bir daha geri dönmemek üzere büyük kararlara imza atabilir.

  • Rüyasında dalgaların üzerine geldiğini gören kimseler sıkıntılı durumlar karşısında dirayetli durarak etrafındakilerin takdirini toplar. Rüya sahibi bu rüyası ile aslında gerçekte ne kadar güçsüz olduğunu ve yardıma muhtaç olduğunu anlayabilir. Rüya sahibinin içinden çıkamadığı sorunları varsa en yakınlarından yardım istemekten çekinmemelidir.
  • Rüyayı gören kişi rüya sırasında korku ve panik hissederse bu durumda yaşamında standartlarını düşüreceği bir takım ağır yüklerin altına girer. Rüya sahibi başına gelecek kötü olaylar karşısında Allah’a dua ederek korunmaya çalışmalıdır.

Rüyada Dalgaların Tsunami Oluşturduğunu Görmek

Rüyada Tsunami görülmesi rüya sahibi için azap ve kedere işaret eder. Rüya sahibi gerçek hayatta en yakınlarından bazı kimseler tarafından iftiraya uğrayabilir. Rüya sahibine acı çektirmek isteyen kötü niyetli kişiler amacına ulaşabilir. Rüya sahibi kendisini fitne ve fesattan kurtarmak istiyorsa bu durumda çevresindeki dostlarına dikkatle yaklaşmalıdır. Kendisine dost görünen fakat düşman olan kişilerin kimliğini ortaya çıkararak kendilerine zarar vermelerini engellemelidirler.

Rüyada Dev Dalgalar Arasında Yüzmeye Çalıştığını Görmek

Rüyada dev dalgalarda yüzmeye çalıştığını gören kimseler çevresi tarafından çok fazla eleştiri almaktadır. Rüya sahibi bir konuda hakkında çevresinden aldığı ağır eleştiriler sonucunda rüyasında dalgalar ile boğuştuğunu görebilir. Rüyanın alimler tarafından yorumlanmasında ise rüya sahibi gerçek hayatında korktuğu bir takım kötü olayları yaşar. Bu durumda rüya sahibi Allah’tan duasını esirgemeden yoluna emin adımlarla devam etmelidir. Rüya sabinin hayalleri varsa kısa zaman içerisinde sekteye uğrayabilir. Rüya sahibi bu durumu büyük üzüntü ile atlatarak karşısına çıkan iyi bir kimse ile doğru yolu bulabilir. Rüya sahibi kendisini zorlayan ve sıkan kimselerden uzak durmalıdır. Bu kimseler ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunlar çıkarabilir ve rüya sahibinin başını belaya sokabilir. Rüya sahibi, birtakım sıkıntılardan kurtulmak için ailesinden yardım istemeli ve büyüklerinin yönlendirmeleri ile kötü durumlardan kurtulmaya çalışmalıdır. Bu sayede feraha ve huzura kavuşulabilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?