Salı, Haziran 18, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Beyaz Gelinlik Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Beyaz Gelinlik Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada beyaz gelinlik görmek hayra yorumlanır. Rüyada gelinlik gören kimseler için farklı manalar bulunabilir. Bu manalar rüyanın görülüş biçimi, ne zaman görüldüğü ve gelinliğin rengi gibi birtakım ayrıntılar ile yorumlanır. Beyaz gelinlik görmek ne şekilde olursa olsun rüya sahibi için pek hayırlıdır. Rüya sahibinin işleri yoluna girer ve tez zamanda hayallerini gerçekleştirir. Rüyayı gören kişinin evli ve bekar olduğu da rüyanın farklı yorumlanmasına sebep olmaktadır.

Rüya hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında gelinlik gören kimseler tez zamanda müjdeli bir haber alır, aldığı haber ile uzun bir yolculuğa çıkabilir, demiştir. Rüya sahibi çıkacağı yolculuk sırasında aklına hiç gelmeyen işlerini yoluna koyarak ferahlar. Rüyanın görülüş şekli kadar gelinliğin rengi de yorumların farklı anlamlarda dile getirilmesine sebep olur. Rüyada siyah, yeşil veya farklı renklerde gelinlik görülmesi beyaz gelinliğin aksine bazen hayırsız olarak yorumlanabilir.

Rüyada Beyaz Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyada beyaz gelinlik giydiğini görmek rüya sahibinin temiz bir sayfaya başlangıç yapacağına işaret eder. Rüya sahibi tez zamanda hayatında yeni kararlar alarak büyük değişimler yaşayabilir. Rüya hakkında Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; kim rüyasında beyaz gelinlik giydiğini görürse başındaki belalardan tez zamanda kurtulur, demiştir. Bunun yanı sıra farklı tabirlere göre rüyada beyaz gelinlik giymek şu şekilde açıklanır:

  • Rüyasında beyaz gelinlik giydiğini gören kimse kendisi için hayırlı bir evlilik gerçekleştirir ve bunun sonucunda hayırlı evlat yetiştirir. Huzur içinde ailesi ile ömür sürer.
  • Rüyada kendini beyaz gelinlikler içinde görmek büyük hayallerin ve hedeflerin olduğuna, bu hedefler uğrunda pek çok fedakarlığın yapılacağına işaret eder. Böylece rüya sahibi hayallerine kavuşarak ferahlık içinde sevdikleri ile birlikte yaşar.

Ayrıca rüyada beyaz diş görmek hakkında açıklamaları da inceleyebilirsiniz.

Rüyada Siyah Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyada siyah gelinlik giydiğini görmek İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; kim rüyasında siyah gelinlik giydiğini görürse sevdiği bir yakının acı haberini alır, bu haber ile derin üzüntü yaşayan rüya sahibi psikolojik sorunlar yaşar, demiştir. Hayatında aniden olumsuz deneyimler yaşayan rüya sahibinin bu karamsarlık sonucunda çevresindeki insanları mutsuz edeceği de rivayet edilir. Farklı rüya tabircilerinin yorumlarına göre siyah gelinlik giyen kimse kendisine ve ailesine hayır getirmeyecek bir evlilik yolundadır. Mutsuz olacağı, kendisine ve anne babasına hayır getirmeyeceği kişi ile yuva kurmaya işaret ettiği de bilinir. Diğer yandan farklı siyah gelinlik tabirleri de bulunur:

  • Rüya sahibinin siyah gelinlik giydiğini görmesi çevresindeki insanlardan çok daha mutlu ve huzurlu bir evlilik gerçekleştireceğine, bu sebeple kendisini kıskanan insanların dedikodusuna uğrayacağına delalet eder.
  • Rüyasında siyah gelinlik giyen kimse ailesinin rızasını almayarak evlilik gerçekleştirir, bunun sonunda ise ailesi ile arasını açarak pişmanlık duyar ve bunun üzüntüsünü çeker.

Rüyada Yeşil Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyada yeşil gelinlik giydiğini gören kimseler bekar ve evli olma durumlarına göre yorumlamaları değişmektedir. Rüya hakkında Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kim rüyasında gelinliğinin yeşil olduğunu görürse evli ise erkek bebek müjdesi alır, bekar ise hayırlı bir eş ile tez zamanda evlenir, demiştir. Farklı rüya yorumcularına göre rüyasında yeşil gelinlik giymiş olan kimseler hiç beklemedikleri vakitte hayatının aşkı ile karşılaşır ve ömür boyu mutluluk sürer. Bunun yanı sıra rüyadaki yeşil gelinliğin kirli ya da pis olması durumunda hayırlı görünen bir ilişkinin hayırsız olacağına dair rüya tabirleri de bulunur. Kişinin rüyasında mutlu ya da üzgün hissetmesi de rüya tabirini etkiler.

Rüyada Renkli Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyada renkli gelinlik giydiğini görmek İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında renkli gelinlik giyen kimse kadınsa hanesine beklenmedik bir yerden miras payı düşer, rüyayı gören kişi erkekse bu durumda malından eksilmeler yaşar, demiştir. Bir erkeğin rüyasında renkli gelinlik giydiğini görmesi pek çok farklı alim ve rüya tabircisine göre hayırlara yorulmaz. Kişinin farklı sıkıntılarının olduğuna, maddi problemlerini ailesine açıklayamadığına ve bu nedenle yalnızlık çektiğine işaret eder. Bir kadının rüyasında renkli gelinlik görmesi ise rüya tabircilerine göre kafa karışıklığına işaret eder. Hayatında alması gereken kararlar hakkında ne yapacağını bilememesine ve kendisine yardım edecek kimseye ulaşamadığına işaret edilir. Rüya sahibinin renkli gelinlik ile evlenmesi ya da evliliğe hazırlanması mutlu olmak için yollar aradığına fakat doğru yolu bir türlü bulamadığına tabir edilir.

Rüyada Gelinliğin Kirli Olduğunu Görmek

Rüyada gelinliğin kirli olduğunun görülmesi iki anlamda yorumlanır. Rüya sahibi rüyasında gelinliğin kirli olduğunu gördüğünde sıkıntılı zamanlardan geçiyorsa, bu durumda rüya sahibi ferahlayacağı birtakım hadiseler yaşar. Fakat rüya sahibi rüyasını gördüğü sıralarda sorunsuz bir yaşam sürüyorsa kısa zaman içinde başına olmadık işler gelebilir. Farklı rüya yorumcularına göre rüyada kirli gelinlik görmek şu şekilde tabir edilir:

  • Rüya sahibinin bekar olması durumunda evlilik için çok emek verdiğine ve bunun sonucunda yıprandığına işaret eder.
  • Gelinliğin kirli ve pis olması istemediği bir evliliğe sürüklenmesi şeklinde yorumlanır.

Rüyada Gelinlik Temizlediğini Görmek

Rüyada gelinlik temizlediğini görmek şansın ve bereketin artmasına sebep olur. Rüya sahibi iş sahibi ise işinde beklenmedik gelişmeler yaşayabilir, makam ve rütbe sahibi olabilir. Rüya sahibi iş bulamıyor ve herhangi bir işte çalışmıyor ise bu durumdan dolayı kendisini rahatsız hissettiğine ve hedefleri için endişelendiğine işaret eder. Farklı yorumculara göre rüyada gelinlik temizleyen kişi geçmişte yaşadığı pişmanlıklardan ders çıkarır ve olgunlaşarak hayatını çok daha doğru şekilde yaşamaya başlar. Ayrıca rüyada başka birinin gelinliğini temizlediğini görmek, çevredeki bir kimseye ihtiyaç anında büyük yardımın dokunacağına ve hayatını olumlu yönde etkileyeceğine işaret eder.

Rüyada Gelinlik Giyip Ağladığını Görmek

Rüyada gelinlik giydikten sonra ağladığının görülmesi dertlerin ve sıkıntıların sona ereceğine işaret eder. Rüya sahibi hanesinden bir kişiden veya arkadaş çevresinden büyük bir iyilik görebilir. Bu iyilik rüya sahibinin hayatını derinden etkileyerek sıkıntılarının sona ermesini sağlayabilir. Fakat bazı alimlere göre rüyada gelinliğin içinde ağladığını görmek mutsuz ve sıkıntılı zamanlardan geçildiğine işaret eder. Gelinliğin içinde ağlamanın bazı tabirleri şöyledir:

  • Rüya sahibi başkaları tarafından istemediği bir işe sürüklenir ya da rüya sahibi bu işi istemediğini kendisine itiraf edemez. Bu nedenle daha büyük problemler ile karşılaşır.
  • Gelinliğinin içinde ağlayan kişinin kalbi kırılır fakat bu durumdan ders alarak çok daha huzurlu olur.

Rüyada Bir Tanıdığının Gelin Olduğunu Görmek

Rüyada tanıdığı birinin gelin olduğunu gören kimse istediği hayallere kısa zaman içerisinde kavuşur. Rüyasında gelinlik giydiği görülen kimse tanıdık bir kişi ise o kişinin büyük zenginlik yaşayacağı anlamı vardır. Rüya sahibi tez zamanda beklenmedik bir haber alarak bereket ve bolluk yaşayabilir. Rüyada gelin olan kişiyi rüya sahibi tanımıyor ise, rüyada görülen kişi rüya sahibinin kıskandığı ve haset duyduğu kişiyi temsil eder. Rüya sahibinin rüyasında bir tanıdığını gelin olarak görmesi de hem rüya sahibinin hem de gelin olan kişinin mutlu ve huzurlu yıllar geçireceğine işaret eder. Bazı alimlere göre ise rüya sahibi gelin olan kişinin her zaman mutlu olması için emek harcar ve destek olur.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?