asd
Pazartesi, Temmuz 22, 2024
AnasayfaRüya TabirleriRüyada Balık Tuttuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada Balık Tuttuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Yorumu

Rüyada balık tutmayı görmek alimler arasında sıklıkla tartışılan bir meseledir. Rüya sahibinin erkek veya kadın, bekar veya evli, zengin veya fakir olması rüyanın manasını değiştirmektedir. Rüyada balık tutmak İslam alimi Cafer-i Sadık (r.a.)’a göre şöyledir: Eğer kişi rüyasında balık tuttuğunu görürse bu rüya onun için hayırlarla doludur. Balık ganimeti, askeri, hizmetçiyi, bakire kızı ve makam mevki sahibi bir kişiyi temsil eder.

Rüyada İri Balık Görmek

Rüyada büyük balık görmek genelde iyiye yorulur. Rüya sahibinin işlerinin yolunda gideceğine, parasının artacağına ve bir yerlerden kendisine miras kalacağına işarettir. Balık zenginlik, şans ve bereket olarak yorumlanır. Dolayısıyla büyük balık görmek kişinin hayatını değiştirecek bir fırsata, bahtının açılmasına, zengin muhite taşınmasına, iyi insanlarla ahbap olmasına delalettir.

Rüyada bal yediğini görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Küçük Balık Görmek

Rüyada görülen balığın küçük olması yukarıdaki yorumun tam tersine fena ve olumsuz olarak tabir edilir. Büyük balık büyük şansa ve zenginliğe işaretse küçük balık aksine derde, çaresizliğe, fakirliğe ve ümitsizliğe yorulur. Kişi rüyasında küçük bir balık görür ya da onu avlamaya, öldürmeye çalışırsa gerçek hayatta negatif bir durumla karşılaşacak demektir. Rüya sahibi ister erkek ister kadın olsun aile hayatı raydan çıkacak, her türlü hastalık ve dert ona musallat olacak demektir.

Rüyada görülen balık erkek ve kadınlar için farklı anlamlar kazanır:

  • Erkek birisi rüyasında hangi boyda olursa olsun bir balık görür, avlar ya da tutarsa iş hayatında yükselir. Şayet bekar bir erkekse hayırlı bir kısmete kavuşur. Evli ise evlat sahibi olur.
  • Rüya sahibi kadın ise çeşitli kısmetler kapısına gelecek demektir. Böylece hayırlı bir eş sahibi olabilir. Şayet evli bir kadın böyle bir rüya görürse Allah onu hayırlı ve güzel bir evlatla ödüllendirir.

Rüyada Balık Yemek

Rüyada tuttuğu balığı yemek evladı olmayanlar için çocuk sahibi olmaya delalet eder. Ayrıca rüyada balık tutmak mal ve mülkte artışa, berekete, dirlik ve düzene, aile saadetine ve yüzü gülecek olan rüya sahibine delalettir.

Rüyayı gören kişi bir erkek ise şansı döner. Zengin olabilir. Hayırlı bir işte çalışabilir. Şayet rüyasında balık yiyen kişi bir kadınsa çocuk doğuracağına ve doğumun en az acıyla gerçekleşeceğine işarettir.

Rüyada Balık Tutmak

Rüyada balık tutmaya çalışmak hayır olarak kabul edilir. Rüya sahibi bir denizin ortasında balık avlamaya çalışıyorsa aslında gerçek hayatta kısmetinin peşinde olduğunu bilmelidir. Başka bir tabire göre; kişi rüyasında balık tutuyorsa gündelik yaşamında bol kazanç elde edecek demektir. Her balık kişi için bir şans ve bir bereket sembolüdür. Balıkların sayısı kısmetin de artması anlamına gelir. Kısmet sadece evlilik olarak değil hayattaki her türlü şans ve kazanç kapısı olarak da görülür.

Rüyada Balıkçı Görmek

Rüyasında balıkçı gören kişi bir erkekse varlıklı kadınlarla evlenip onların parasını sömürmek isteyen birine işarettir. İslam alimlerine göre pek de hayırlı bir rüya değildir.

Rüyada Tuzlu Balık Görmek ve Yemek

Rüyada balığı tuzlu görmek İslam alimlerinden İbn-i Sirin (r.a.)’ e göre şöyledir: Rüyasında tuzlu bir balığı gören veya yiyen bir kişi büyük bir üzüntü içinde kavrulur. Tuzlu balık acıya ve derde delalettir.

Ancak bazı rüya tabircileri tuzlu balığı şeytan olarak ilan etmezler. Eğitim için yolculuğa çıkan bir kişiyi ya da ev geçindirmek için işe giden bir ebeveyni işaret ettiğini dile getirirler. Rüyada balık tutmak böylece hem şer hem hayır olarak yorumlanır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?