Pazar, Mayıs 19, 2024
AnasayfaGenelPet Shop Açma Maliyeti Ve Kar Marjı 

Pet Shop Açma Maliyeti Ve Kar Marjı 

Pet Shop Açma Maliyeti 

Sevdiğiniz bir sektörde iş kurmak istiyor, pet dostlarıyla yakından ilgileniyorsanız bu işi bir adım öteye taşıyabilir pet shop açma fikrini hayata geçirmek isteyebilirsiniz. Oldukça cazip koşulları olan karlı iş fikirleri arasındadır.

Pet shop açma birçok sevdiğiniz işte başarılı olma olasılığı daha yüksektir. Ülkemizde her geçen gün hayvanlar ve onlara yönelik ürün ve hizmetler sektörü de sürekli genişlemekte ve değişmektedir. Neredeyse her 10 evden 3’ünde evcil bir hayvan beslenmektedir.

Evcil hayvanların sahiplerinin hayatında sahip oldukları artan önem sayesinde, özellikle duygusal düzeyde, hayvan sektörü şu anda en karlı sektörlerden biridir. Onlara özel yiyecek ve aksesuarlarla bir evcil hayvan dükkanı açmak, hayvanları satmak ve neden olmasın, belki tımar etme veya evcil hayvan bakıcılığı gibi bazı ek hizmetlerle gerçekten karlı bir iş fikri olabilir.

Pet Shop Açmak İçin Gerekenler

Başarılı bir pet shop açmak için öncelikle pazarı, satılan ürünleri, hayvanların ihtiyaçlarını, hedef kitlenizi ve onların ihtiyaçlarını, güçlü ve zayıf yönleriyle rekabeti bilmeniz gerekir.

Hayvan sevgisi, kararlılık, finansal zeka ve yönetim ve organizasyon becerileri, bağımsız bir iş kurmanın karmaşık işleyişiyle başa çıkmak için vazgeçilmez olacaktır. Pazardan gelen gerçek talebe bağlı olarak mağazanızda hangi tür ek ürün veya hizmetlerin sunulacağını seçmek ve ayrıca stratejik ve iyi konumlandırılmış bir mekan seçmek için pazarı ve ilgi alanını incelemek esas olacaktır.

Tedarikçi seçimi de stratejik öneme sahip olacaktır. Zamanında tedarik, ertelenmiş ödeme olasılığı, rekabetçi tedarik fiyatları ve yüksek kalite, seçim aşamasında değerlendirilmesi gereken unsurlardan sadece birkaçıdır.

Süreç ve Gereksinimler

Bir pet shop dükkanı açmanın çeşitli değişkenleri ve olasılıkları vardır.  Bir evcil hayvan dükkanı açmak için girişimcinin, reşit olması, mahkumiyeti veya kredibilitesi gibi asgari yasal gereklilikleri karşılaması gerekir. Ancak, belirli bir eğitim niteliği veya sektörde deneyim gerekli değildir. Başarılı bir pet shop açmak için hayvan sektörü, pazar trendleri, tüketici ihtiyaçları ve sunulan ürün kategorisi ile ilgili tüm kavramları öğrenmeniz ve benzer diğer işletmelerde bir dönem uygulama yapmanız tavsiye edilir.

Daha sonra aşağıdaki bürokratik prosedürü takip etmek gerekecektir :

  • Dükkanın tutulması
  • Ticaret Siciline Kayıt
  • İş Başlangıcının Belediyeye onaylı bildirimi
  • Vergi levhası

Petshop Açma Maliyeti

İşlek bir caddede açacağınız pet shop kurmanın maliyeti daha yüksek olacağından öncelikle internet üzerinden satış yapacağınız kanalları deneyebilirsiniz. Satacağınız ürün çeşidine göre 100 bin ila 150 bin TL arasında bir dükkan açabilirsiniz. Pet Shop açarak ortalama 4,000 TL ile 9,000 TL (minimum) gelir elde edebilmektedir.

Bir kedi besleyen kişi aylık minimum 100 TL harcar. Aksesuarlar ve ek mamalar da bu ücrete eklenince minimum maliyet bu olabilir. Ancak internet satışlarınız olursa maliyetiniz artacaktır. Çünkü kargo ve paketleme giderleri de eklenecektir. 

En Fazla Para Kazandıran Tavuk Cinsleri ve Çeşitleri

Devlet Destekli Hindi Yetiştiriciliği Başvurusu ve Şartları

Hobi Bahçesi Yapma Şartları Nelerdir?

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?