asd
Pazar, Temmuz 21, 2024
AnasayfaDinİşlerin Açılması İçin Hangi Duayı Okumalıyım?

İşlerin Açılması İçin Hangi Duayı Okumalıyım?

İşlerin açılması için edilecek dualar arasında Fatiha Suresi başı çekmektedir. Sessiz bir ortamda gözler kapalı olacak şekilde yedi kere bu sure okunur. Bu sırada konsantre olmak elzemdir. Sure okuma işlemi bittikten sonra aşağıdaki cümleler yedi kere tekrarlanır. Bu sırada gözler açık olabilir ve cümleler kağıttan okunabilir:

Allah’ın sonsuzluğuna ve merhametine sığınıyorum. İşlerimin açılması için okuduğum Fatiha Suresinde belirtilen sonsuz kudrete iltica ediyorum. Bilirim ki Allah kullarının içtenlikle ettiği dualara yanıt verir, onlara huzur ve bereket bahşeder. Allah’ın yüreğime huzur ve bereket vereceğini ve işlerimin rast gideceğini umuyorum.

İşlerin açılması için okunacak dualar elbette artırılabilir.

İşlerin Açılması İçin Dua Etmek İşe Yarar Mı?

Dua etmenin işlere faydası inançla ve samimiyetle alakalı bir mesele olarak kabul edilir. Duaların abdestli bir şekilde ve kıbleye dönük bir biçimde edilmesi duanın etkisini artırabilir. Ancak dua ederken akılda tutulması gereken en önemli husus samimiyettir. İslam inancına göre içten bir biçimde edilen dualar Allah tarafından kabul edilir.

İç sıkıntısının geçmesi için okunacak dualar neler? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

İşlerin Açılması İçin İhlas Suresi Okunur Mu?

İşlerin rast gitmesi için İhlas Suresi okumak işe yarayabilir. Ancak surenin daha etkili olması için çeşitli işlemler yapılabilir. Temiz bir kağıda kırmızı kurşun kalemle İhlas Suresi yazılır. Kişilerin yüzü kıbleye bakacak şekilde oturulur. Gözler kapalı bir şekilde yedi kere İhlas Suresi okunur. Bu sırada kağıt iki dizin arasında yer almalıdır. Sure okuma işlemi bittikten sonra aşağıdaki cümleler sesli yada sessiz olarak söylenir:

Allah’ım, sonsuz bir rahmete sahipsin. Merhametin ben dahil tüm kullarını kapsar. Merhametine sığınan hiç kimseyi çaresiz bırakmazsın. Sana inanan hangi kulun yarı yolda kalmıştır ki? Mübarek kalemle yazdığım bu duayı kabul et.

İşlerin açılması için okunacak dualar şayet kırmızı kalemle bir kağıda yazılmışsa bu kalem dik bir biçimde toprağa gömülebilir. Kalemin ucu aşağı bakmalı ve kalemin nereye gömüldüğünü kimse görmemelidir.

İslamiyet İşlerin Açılması İçin Neler Tavsiye Eder?

İşlerin rast gitmesi için dini tavsiyeler arasında bahsedilmesi gereken ilk husus zenginliğin ve fakirliğin birer sınav olduğunun hatırlanmasıdır. İslamiyet’e göre Allah kullarına bolluk ve yokluk vererek onları imtihan eder. Hanelere bolluk ve bereket gelmesi için uygulanması gereken ilk şey faizi hayattan çıkarmaktır. Bu teknik olarak çok mümkün olmasa da müslümanların mümkün mertebe faizden uzak durması tavsiye edilir. Buna ek olarak bolluğu artıran bir diğer uygulama da sadaka vermektir. Kişiler ellerinde var olanı paylaşarak kendi bereketlerini artırabilirler. Bakara Suresi bu konuda şu ayeti içerir:

Allah, faiz malını mahveder, sadakaları ise artırır (bereketlendirir). Allah hiçbir günahkar nankörü sevmez.

İslamiyet inancına göre kumar, zina ve haram mal kişilerin bereketini önemli ölçüde düşürür.

İşlerin Açılması İçin Arapça Dua Var Mı?

Bereketi artıran Arapça dua şu şekildedir:

Ya Melik

Ya Vehhab

Ya Rafi

Ya Latif

Ya Azim

Ya Mucip

Ya Mukaddim

E raeytellezi yükezzibü bid din. Fe zalikellezi yedu’ul yetim. Ve la yehuddu ala taamil miskin. Fe veylün lil müsallin. Ellezine hüm an salatihim sahun. Ellezine hüm yüraun. Ve yemneunel maun.

Duanın Türkçesi şu şekildedir:

Tüm mülkün yegane sahibi

Karşılık beklemeden kullarına sonsuz ihsanda bulunan

Dilediği kulunu dilediği mertebeye yücelten

Lütuf ve ihsanı bol olan

En yüce, en büyük olan

Duaları kabul eden, kulunun isteklerini duyan ve cevap veren

Kullarını yücelten ve önce geçiren

Dini yalanlayanı gördün mü? İşte o, yetimi itip kakar, yoksulu doyurmaya teşvik etmez. Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki onlar namazlarını ciddiye almazlar. Onlar gösteriş yapanlardır ve hayra da mâni olurlar.

İşlerin açılması için okunacak dualar arasında yer alan bu dua Maun Suresi olarak da geçer.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?