Pazartesi, Mayıs 20, 2024
AnasayfaDinHayırlı Bir Kısmet İçin Hangi Duayı Okumalıyım?

Hayırlı Bir Kısmet İçin Hangi Duayı Okumalıyım?

Hayırlı bir kısmet isteyenlerin okuması gereken dualar mevcuttur. Dünyevi bütün işler için nasıl ki Allah’tan yardım istiyor ve ona dua ediyorsak hayırlı bir kısmet içinde yine Allah’a dua etmeliyiz. İnsanlar hayatlarında bir kere evlenmek ister ve bunun da hayırlı olması yine isteklerinin arasındadır. Hayırlı bir kısmet yaşam için çok önemlidir. Bu sebeple hayırlı kısmet isteyen kişiler iyi kısmet için okunan duaları öğrenmeli ve bunları okumalıdır.

Kısmet Açmak İçin Okunacak Dua

Kısmeti olmayanların kısmet açmak için okuması gereken dua şu şekildedir:

“Bismillahirrahmanirrahim. Lillezine ahsenul husna ve ziyadeh ve la yerheku vucuhehum katerun ve la zilleh ulaike ashabul cenneh hum fiha halidun.”

Duanın Türkçe meali ise “Onlar için Allah katına ulaşmak ve daha ziyadesi Allah’ın cemalini görmek vardır. Onların yüzleri bir kederle kaplanmaz, kendileri için küçük düşme gibi bir durumda yoktur. İşte onlar cennet yaşayanları, orada sürekli kalanlardır.” Şeklindedir. Rivayetlere göre bu dua sabah ve akşam olmak üzere her gün 7 defa okunmalıdır.

Giden sevgilinin geri dönmesi için dua var mı? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Hayırlı Bir Eş İçin Okunacak Dua

Hayırlı biri ile evlenmek için okunması gereken dua şöyledir:

“ Bismillahirrahmanirrahim. Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul habir. Allahu la ilahe illa hüves semiul basir. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadun. Allahu la ilahe illa hüvel rahmanirrahiym. Allahu la ilahe illa hüvel ferdussamed. Allahu la ilahe illa hüvel zahirul batınınu. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadussamed.Allahu la ilahe illa hüvel fettahul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel kariybul musavvir.Allahu la ilahe illa hüvel mennanul hannanu. Allahu la ilahe illa hüvel rafiul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul keriym.Allahu la ilahe illa hüvel melikül kuddus. Allahu la ilahe illa hüvel hakkul mubiyn. Allahu la ilahe illa hüvel aziyzul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel ehadus samed.Allahu la ilahe illa hüvel baisul varisu.Allahu la ilahe illa hüvel fad uhu muhlisiyne lehuddiyn velhamdülillahi rabbil alemiyn. Allahümme salli ala Muhammedinil fatihi ebvab kezalike zevvecnahüm bihurinıyn. Amin.”

Bu dua iyi kısmet için okunan dualar arasındadır ve haftada bir kez sabah ezanından önce yani Seher Vaktinde 7 defa okunmalıdır. Rivayetlere göre duayı doğru bir şekilde okuyanlar hayırlı bir evlilik yapacaklardır.

Taha Suresi

Hayırlı evlilik için Taha Suresi aşağıdaki gibidir:

“Taha. Ma enzelna aleykel kur’ane li teşka. İlla tezkiratel limey yahşa. Tenziylem mimmen halekal erda ves semavatil ula. Errahmanü alel arşisteva. Lehu ma fis semavati ve ma fil erdı ve ma beynehüma ve ma tahtes sera. Ve in techer bil kavli fe innehu ya’lemüs sirra ve ahfa. Allahü la ilahe illa huve lehül esmaül husna. Ve hel etake hadiysü musa. İz raa naran fe kale li ehlihimküsu innı anestü naral leallı atıküm minha bi kabesin ev ecidü alen nari hüda. Felemma etaha nudiye ya musa.” Taha suresinin bu ilk 12 ayeti her gün 21 defa okunmalıdır.

Taha Suresi Türkçe Meali

Taha suresinin Türkçe anlamı “Tâ Hâ. (Ey Muhammed!) Biz Kur’an’ı sana sıkıntı çekesin diye değil, ancak (Allah’ın azabından) korkacaklara bir öğüt (bir uyarı) olsun diye indirdik. (O) yüksek gökleri yaratanın katından peyderpey indirilmiştir. Rahmân, Arş’a kurulmuştur. Göklerdeki, yerdeki bu ikisi arasındaki ve toprağın altındaki her şey, yalnızca O’nundur. Sen sözü açığa vursan da, gizlesen de Allah için birdir. Çünkü O, gizliyi de bilir, ondan daha gizli olanı da. Allah, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayandır. En güzel isimler O’nundur. Mûsâ’nın haberi sana ulaştı mı? Hani bir ateş görmüştü de ailesine, “Siz burada kalın, ben bir ateş gördüm (oraya gidiyorum). Umarım ondan size bir kor ateş getiririm, yahut ateşin başında, yol gösterecek birini bulurum” demişti. Ateşin yanına varınca, ona şöyle seslenildi: “Ey Mûsâ!” “Şüphe yok ki, ben senin Rabbinim. Hemen ayakkabılarını çıkar. Çünkü sen mukaddes vadi Tuvâ’dasın.” Şeklindedir.

İyi kısmet için okunan dualar arasında olan Taha suresi rivayetlere göre doğru bir şekilde yani abdest alınarak okunduğunda kişinin kısmetini açar ve kişi hayırlı biri ile evlenir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?