Çarşamba, Nisan 17, 2024
AnasayfaDinHamile Kalmak İçin Hangi Dualar Okunmalıdır?

Hamile Kalmak İçin Hangi Dualar Okunmalıdır?

Hamile kalmak için okunacak dualar birden fazladır. En sık okunan dua ise şu şekildedir: İnne rabbeke hüve’I-hallâku’l-alîm. Duanın anlamı ise “Muhakakk ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir.” şeklindedir. Bu duanın kaç defa tekrar edilmesi gerektiği hakkında herhangi bir bilgi yoktur. İnançlı ve cidden bebek sahibi olmak isteyen kadınlar bu duayı konsantre olarak defalarca okuyabilirler. Bebek olması için dua okumak toplumumuzda epey yaygındır.

Hamile Kalmak İçin Hangi Sure Okunur?

Bebek olması için okunacak sure Meryem Suresi’dir. Meryem Suresi’ni Türkçesinden okumak duanın daha iyi özümsenmesi için önemlidir. Sure şu şekildedir:

“Doğrusu ben arkamdan yerime geçecek akrabamdan ötürü endişeliyim. Eşim de kısır! Bana lütf-u kereminden öyle bir vâris nasib et ki bana da, Yâkub hanedanına da vâris olsun. Onu, razı olacağın bir insan eyle ya Rabbî!”

Diş ağrısının geçmesi için hangi dua okunur? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Hamile Kalmak İçin Nihat Hatipoğlu Hangi Duayı Tavsiye Eder?

Bebek olması için Nihat Hatipoğlu’nun önerdiği dua şu şekildedir:

Rabbi lâ tezernî ferden ve ente hayru”l-vârisîn. Rabbi heblî minledünke zürriyeten tayyibeten. İnneke semîü”d-duâ.

Duanın Türkçe meali şudur:

“Rabbim! Bana katından temiz bir nesil bağışla. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin.”

Hamile Kalmak İçin Ayetel Kürsi Okunur Mu?

Bebek olması için Ayetel Kürsi okumak mümkündür. Her cuma gecesi sabaha karşı yedi defa Ayetel Kürsi okumanın hamile kalmaya yardımcı olacağı düşünülmektedir. Dua sırasında kıbleye dönük bir şekilde oturmak faydalıdır. Hatta dua sabah namazıyla birleştirilebilir. Bebek olması için dua bu sayede daha etkili olabilir.

İkiz Bebek Olması İçin Hangi Dua Okunur?

İkiz bebek sahibi olmak için okunacak dua İnşikak Suresi’dir. Sure şu şekildedir:

Bismillahirrahmanirrahim. İzessemaunşakkat. Ve ezinet lirabbiha ve hukkat. Ve izel’ardu muddet. Ve elkat ma fiyha ve tehallet. Ve ezinet lirabbiha ve hukkat. Ya eyyuhel’insanu inneke kadihun ila rabbike kedhan femulakıyhi. Femma men utiye kitabehu biyemiynihi. Fesevfe yuhasebu hısaben yesiyren. Ve yenkalibu ila ehlihi mesruren. Ve emma men utiye kitabehu verae zahrihi. Fesevfe yed’u suburen. Ve yasla se’ıyren. İnnehu kane fiy ehlihi mesruren. İnnehu zanne en len yehure. Bela inne rabbehu kane bihi basıyren. Fela uksimü bişşefekı. Velleyli ve ma veseka. Velkameri izetteseka. Leterkebunne tabekan ‘an tabekın. Femalehum la yu’minune. Ve iza kurie ‘aleyhimülkur’anu la yescudune. Belilleziyne keferu yukezzibune. Vallahu a’lemu bima yu’une. Febeşşirhüm bi’azabin eliymin. İllelleziyne amenu ve ‘amilussalihati lehum erun gayru memnunin.

Hamile Kalma İhtimali Nasıl Artar?

Hamilelik ihtimalini artırmak için kadınların adet döngüsünü takip etmek epey önemli bir  alışkanlıktır. Adet gününden hemen önce gerçekleşen cinsel birleşmeler hamilelik olasılığını artırır. Anne ve baba adaylarının fazla sıcak suyla duş alması tavsiye edilmez. Aynı şey sauna için de geçerlidir. Televizyon ve bilgisayar gibi cihazlardan uzakta yatılması tavsiye edilir. Bu cihazlar fazla oranda radyasyon yaydıkları için düşük ihtimalini artırabilirler. Günümüz tıbbından yardım almasına rağmen çocuk sahibi olamayan çiftler çeşitli dualara başvururlar. Bebek olması için dua etmek hem anne hem de baba adayının yapabileceği bir şeydir. Bu dualar kişilerin ferahlamasına yardımcı olacaktır. Anne ve baba adayının rahatlamış olması çocuğun sağlığını olumlu etkileyecektir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?