asd
Pazartesi, Temmuz 22, 2024
AnasayfaYurt DışıFransa İş İlanları Fransa Yaşam Şartları

Fransa İş İlanları Fransa Yaşam Şartları

Fransa İş İlanları Fransa’da Çalışmak ve Yaşam Şartları 

Fransa iş İlanları, Fransa iş imkanları ve yaşam şartları önceden araştırılarak hazırlanması gereken bir süreçtir. Hazırlıksız gidilmesi halinde daha zor bir süreç olabilecektir.

Fransa’da iş imkanları ve yaşam şartları değerlendirmesinde mesleki ve yaşamsal olarak nelere ihtiyacınız olduğunu bulabilirsiniz.  Çalışma vizesi, oturma vizesi, eğitim ve iş bir aradaysa hangi firmaların paket program yaptığına bakılabilir.

Fransa’da Yapılabilecek İşler  

Fransa iş ilanları araştırmalarınızda kendi mesleki durumunuz netse doğrudan denklik sağlama yollarına bakabilirsiniz. Yurt dışında çalışma koşullarına da bakılarak süreç devam edebilir. Hizmet sektörü yaygın ve kolay iş bulunan alanlardandır.

 • Genel tamir, temizlik firmaları
 • Otel sektörü
 • Restoran sektörü, eğlence mekanı işletmesi
 • Elektronik aletlerde bakım ve onarım
 • Sağlık turizmi  
 • Eğitim sektörü en yaygın iş alanlarındandır. Fransa iş ilanları arayışınızda hemen her meslekten başvuruları firma bazında araştırabilirsiniz.

Fransa Çalışma İzni Almak

Fransa iş İlanları için aramalara başlayacaksanız Fransa’da çalışma hayatınızın sürmesi için bir izin almanız gerekmektedir. Başvuru yapılan firma netse bir teklif istenebilecektir. Yazılı olarak teklif gelmesi ardından çalışma izni verilebilecektir. Fransa Çalışma izni almadan önce güncel ilanları takip etmek faydalı olacaktır. Korona virüs kısıtlamalarının firmalardaki durumuna göre ilerleme sağlanabilir. Bununla alakalı göçmenlik ve oturma izni gibi konularda profesyonellerden yardım alanız mantıklı olacaktır.

Fransa’da İş İmkanları Nasıl?

Fransa iş yaşamını detaylı olarak incelmek için Fransa haber sitelerini inceleyebilirsiniz. İş kategorisinde neler olup bittiğini anlık olarak öğrenebilirsiniz. 

Kayıtlı olarak çalışmalarını sürdürecekler için referanslara önem verilmektedir. Hangi nedenle ülke değiştirdiğiniz ve geçim durumunuza yönelik sigortayla beraber kapsamlı değerlendirme istenebilmektedir.

Fransa’da yurt dışında iş imkanları mesleki anlamda hassas olarak nitelendirilmektedir. Ülke genelinde mesleki örgütlenmelere önem verildiği için, yasal açıdan da tüm iş kollarında prosedürler öne çıkmaktadır. Dolayısıyla kayıtsız çalışma durumu görülememektedir. 

Paris’te Yaşam Koşulları

Paris’te yaşam koşullarına bakıldığında sosyal devlet anlayışının son derece güçlü olduğu görülmektedir. Eğitim ve iş hayatı bakımından temelleri sağlam bir ülke olduğu için burada hayatını sürdürmek isteyen kişiler epey fazladır. Fransa’da yaşamı sürdürmek için ağırlıklı olarak Fransızca konuşulacağını bilmek gerekecektir. 

Temel düzeyde anlaşacağınız ölçüde yabancı dil bilmeniz önerilir. Ev kiraları 900-1500 Euro aralığında sürdüğü için yalnız ev kiralamanız zor olabilecektir. Bir ev arkadaşı, bir çalışma arkadaşı vs. bularak güvenli ve ekonomik alan oluşturabilirsiniz. Emlak sektörünün çok pahalı olduğunu ve ev kiralamanın zor şartlarda gerçekleştiğini söyleyenler vardır.

Fransa Yabancı Politikası

Fransa’da çalışmak için yabancı politikaları ve göçmenlere dair neler yaptıkları hakkında bilgi almanız epey fayda sağlayacaktır. Fransa’ya gidildiğinde neler yapacağınızı bilmeniz orada yasal açıdan kalma sürenize göre bir sorunu oluşturmayacaktır. Gün sayısı, gecikmelerde neler olacağı gibi çok sayıda detay bilinmelidir.

 • 50 milyonun üzerinde turist Paris’in senelik ziyaretçilerini kapsamaktadır.
 • Çok sayıda Afrikalı olmasının nedeni sömürge ülkelerden gelenlerdir. 
 • Fransa sanayisi ve sömürge ülkelerde varlığını sürdüren çalışmaları değerlendirebilirsiniz. Kuzey Afrika’da doğrudan Fransa’yla bağlantılı işletmeler düzenli olarak işçi alabilmektedir.  İnşaat ve enerji firmalarının düzenli işçi alım dönemleri hakkında daha çok bilgi öğrenebilirsiniz. 

Fransa’da İş Kurmak  

Fransa‘da iş kurmak için özellikle hizmet sektörünü seçebilirsiniz. Başka bir ülkeden gelerek yer açacaklar için semtlerin özelliklerine göre araştırmalarınızı yapabilirsiniz.

Fransa’da Oturma İzni Belgeleri

Fransa’da oturma izni almak için gereken evrakları tümüyle hazırlayarak korona şartlarına göre başvuru yapabilirsiniz. 750.000 Euro ve daha üzerinde emlak ürünü aldığınızda kalıcı oturma izni de alabilmektesiniz.

 • Fransa oturma izni belgeleri için aşağıdaki evrakları hazırlamanız gerekecektir:
 • Nüfus kayıt örneği
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport
 • Biometrik fotoğraf
 • Evlenme kayıt örneği
 • Fransa doğum belgesi vs. Hazırlanmış olmalıdır. Tam listeyi öğrenerek başvuruları tamamlamanız önerilir.

Fransa İşçi Alımı Yurt Dışı Rehberi

Fransa’da iş bulmak için, hangi alanlarda tecrübeleriniz varsa bu yönde arayışa başlamanız mantıklı olacaktır. Vası sahibi değilseniz, buna uygun çalışabileceğiniz işler bulmanızda mümkün. Hizmet sektörü inşaat sektörü ve diğer bazı sektörlerde vasıfsız eleman olarak iş bulmakta elbette ki mümkün olmaktadır.

Tüm YURT DIŞI Paylaşımlarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İngiltere’de En Çok Para Kazandıran Meslekler 

Azerbaycan İş İlanları ve İş Başvuru Fırsatları

İngiltere İş İlanları ve Güncel Başvuru Fırsatları

Kanada’da Güncel İş Fırsatları En İyi Meslekler

Almanya Hemşirelik Başvurusu Almanya Hemşirelik Alımı

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?