Cuma, Eylül 22, 2023
AnasayfaGenelEvin Huzuru İçin Hangi Dua Okunmalıdır?

Evin Huzuru İçin Hangi Dua Okunmalıdır?

Evin ve ailenin huzuru için okunabilecek dualar aşağıdaki gibidir:

 • Bismillahirrahmanirrahim. Hasbiyellahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym.
 • Meali: Allah her şeye kadirdir, O her şeye yeter. O’ndan başka ilah yoktur. Ben O’na inandım O’na güvendim. O büyük arşın Rabbidir.
 • Bismillahirrahmanirrahim. Euzü bi kelimatillahi’t-tammati min gadabihi ve şerri ibadihi ve min hemezati’ş-şeytani ve en yahdurun.
 • Meali: Allah’ın bana kızmasından, kulların kötülüklerinden, şeytanın vesveselerinden ve bana kurduğu tuzaklardan Allah’ın tam kelimelerine sığınırım.
 • Bismillahirrahmanirrahim. Allahumme cennibni munkeratil-ahlakı vel-ehvai vel-esvai vel-edvai.
 • Meali: Allah’ım! Kötü ahlaktan, nefsani arzulardan, kötü işlerden ve ayıp şeylerden beni uzaklaştır.
 • Bismillahirrahmanirrahim. Allahummeğfir-lena zunubena ve zulmena ve hezlena ve ciddena ve amdena ve kullu zalike ındena.
 • Meali: Allah’ım! Günahlarımızı, yaptığımız haksızlıkları, saçmalıklarımızı, bilerek ve ciddi olarak yaptıklarımızı bağışla, bunların hepsi bizde mevcuttur.

Bu dualar ev huzuru için okunacak dualar olabilir. Söz konusu olan bu duaların abdestli bir şekilde ve günde 3 kez ya da 7 kez okunması tavsiye edilmektedir.

Evde Kavga Olmaması İçin Hangi Dua Okunur?

Evde kavga olmaması ve eşlerin barışması için okunacak dua aşağıdaki gibidir:

 • Bismillahirrahmanirrahim. Alalhümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cenibbe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.

Evde kavga olmaması ve barışın hüküm sürmesi için okunacak olan bu duanın manası ise şöyledir:

 • Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.

Aşure yaparken hangi dua okunur? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Esma Zikri Nedir?

Esma Zikri, ailelerin huzuru için okunabilecek olan bir zikirdir. Bu hususta Allah’ın bir ismi olan “Yâ Veliyy celle celalühü” zikrini devamlı olarak söylemek gerekmektedir. Bu zikri devamlı olarak söyleyen kişilerin Allah’ın izniyle birlikte huzur ve ferahlık içinde olacağı söylenmektedir. Dolayısıyla evinizin huzuru için okunacak dualar arasına girebilir.

Huzur İçin Okunması Gereken Diğer Dualar Nelerdir?

Hem aileniz için hem de kendi huzurunuz için okuyabileceğiniz başka dualar da bulunmaktadır. Örnek olarak bir iç sıkıntınız varsa ve vesvese gibi şeylere çabucak kapılıp iç sıkıntısı çekiyorsanız şu duayı okuyabilirsiniz:

 • “Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme rahmeteke ercü fela tekilin ila nefsi tarfete aynin ve aslih li şeni küllehu la ilahe illa ente.”

Eğer sergilediğiniz birtakım davranışlarınızdan ya da hatalarınızdan kaynaklı olarak bir pişmanlık hissi içindeyseniz okumanız gereken dua şöyledir:

 • “Bismillahirrahmanirrahim. La ilahe İlla ente subhaneke inni küntü minez zalimin”

Hem kendinizi hem de ailenizi musibetlerden ve belalardan korumak ve içsel bir arınma yaşamak istiyorsanız aşağıdaki huzur duasını okuyabilirsiniz:

 • “Bismillahirrahmanirrahim. Euzü bikelimatil lahit tammeti min gazabihi ve şerri ibadihi ve min hemazatiş şeyatıyni ve en yahdurun”

İş hayatınızda yaşanan durumların size ya da ailenize sıkıntı veriyor olması durumunda sahip olduğunuz eski huzuru hem kendiniz hem de aileniz için istiyorsanız okuyabileceğiniz dua şudur:

 • “Bismillahirrahmanirrahim. Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allahümme razzıni bigazaike ve barik li fima kudira li hatta la ühıbbe tacile ma ahharte vela tehira ma accelte.”

Nefsinize yenilmek ve hem kendiniz için hem de aileniz için huzurun kaybolmasını istemiyorsanız evin huzuru için okuyabileceğiniz dua şöyledir:

 • “Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme atina fid dünya haseneten ve fill ahireti haseneten ve kına azaben nar.”
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?