Pazar, Aralık 10, 2023
AnasayfaEkonomiEmeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 2021

Emeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 2021

Ülkemizdeki bankalar özellikle emeklilere çok düşük faizli konut kredileri vermektedir. Günümüzde emeklilerin en çok almak istedikleri şey yeni ve geniş bir evdir, fakat günümüzde emekli maaşları yeni bir ev almak için yeterli gelmeyebilir. Bu noktada devreye düşük faizli konut kredisi veren bankalar girmektedir. Yeni yılda emeklilere en uygun konut kredisi veren bankalar ve fırsatlarını sizler için toparladık.

Emeklilere Yönelik Konut Kredisi İçin Şartlar

Emeklilerin düşük faizli ve uzun vadeli konut kredilerinden faydalanmaları için bankaların istediği bazı şartlar bulunmaktadır. Emekli vatandaşların bankalardan konut kredisi almak için bu şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartları taşımayan emekli vatandaşların konut kredisi almaları zorlaşmaktadır. Emeklilerden konut kredisi için istenen şartlar aşağıdaki gibidir:

  • Bankalara göre değişiklik gösteren yaş sınırının üstünde olmamak,
  • Konut kredisi taksitlerinin, aylık maaş miktarının %70’ini aşmaması,
  • Eğer ipotek uygulanarak bir konut satın alınacaksa karısının rızası alınmalı,
  • Eğer vatandaşlar emekli olmasına rağmen bir yerlerde çalışıyorsa bunu belgelendirmeli.

Yukarıda listelediğimiz şartlara sahip olan emekli vatandaşlar diledikleri konut kredisi için rahatlıkla başvuruda bulunabilirler. Bu şartları sağlayan vatandaşlara genellikle istedikleri miktarda konut kredisi verilmektedir.

Emekli PTT kredisi hesaplama bilgilerine de bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliler İçin Konut Kredisi

Günümüzde her türlü ihtiyacınız için kredi çekebileceğiniz bankalardan biri olan Ziraat Bankası, emeklilerimizin yanında olmaya devam ediyor. Ziraat Bankası emeklilere uygun faizli kredi fırsatlarını bu yazıda topladık. Ziraat Bankası’ndan en uygun faizli krediyi almak için emekli maaşınızı  Ziraat Bankası’na taşımanız gerekmektedir. Ziraat Bankası emekli maaşını taşıyan vatandaşlar için ‘emeklinin artısı kredi kampanyası’ adı altında özel bir kredi programı başlatmıştır. Bu kredi programı dahilinde emeklilerimizi %0.87 faiz oranıyla ev sahibi olabilecekler. Ziraat Bankası’nın bu kampanyasında dilediğiniz vadelerle sahip olabilirsiniz. Özellikle konut için başvurulan kredilerde 120 aya kadar vade imkanı sağlanıyor. Ayrıca 100.000 TL’ ye kadar konut kredisi çekilebiliyor. Bu özelliğiyle Ziraat Bankası emeklilere en uygun kredi konut kredisi veren bankalardan birisidir.

Halk Bankası Emeklilere Özel Konut Kredileri

Halk Bankası yeni duyurduğu emeklilere özel konut kredisi programının adı ‘mutlu emekli kredisi’ ile büyük bir kitleye hitap etmiştir. Halk bankası bu kampanya ile müşterilerine özel ödeme seçenekleri ve ödeme vadeleri sunuyor. Artan faizli krediler, azalan taksitli krediler ve eşit taksitli krediler bunlardan bazıları. Mutlu emekli kredisi ile müşterilerine 60 aya kadar vadeli krediler sağlayabilen Halk Bankası 100.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca Halk Bankası kredilerine başvurmak çok kolay olup, yapmanız gereken şey 3452’ye bilgilerinizi kısa mesaj olarak yollamaktır. Halk Bankası emekliler için verilen kredi faiz oranı ise %1.23’den başlamaktadır.

Denizbank Emekliler İçin Konut Kredisi

Uygun faizli emekli mortgage kredilerinden birisini de Denizbank’tan alabilirsiniz. Sabit ve düşük faiz seçenekleriyle emeklilerin hayallerindeki evi almalarına destek sağlayan kredilere sahip olan Denizbank almak istediğiniz evin fiyatının %80’nine kadar kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca 10 yıla kadar vade imkanı sunan Denizbank’ta emekli vatandaşlara özel konut kredisi faiz oranı %1.46’dır. Denizbank düşük vadeler için daha düşük faiz imkanları sunmaktadır. Bu yüzden imkanınız varsa düşük vadeli krediler daha çok önerilmektedir.

Garanti BBVA Emekliler İçin Konut Kredisi

Garanti Bankası emekliler için duyurduğu kredi paketlerinde %1.49’dan başlayan faiz oranlarıyla uygun vadede çeşitli krediler sunmaktadır. Özellikle maaşını Garanti Bankasına taşıyan müşterilerine özel faiz oranı ve kredi miktarları teklifleriyle emekli müşterilerini mutlu etmektedir. Emeklilere en uygun konut kredisi fırsatlarına başvurmak için Garanti BBVA mobil ya da internet bankacılığı aracılığıyla kolaylıkla başvurabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN POPÜLER

SON YORUMLAR

zoritoler imol on Dijital Pazarlama Nedir?